Подряпина на склі. Як видалити її Нам стає дуже прикро, коли на склі улюбленого автомобіля ми виявляємо подряпину. Мучимо себе питаннями, як же так сталося, де і звідки вона могла з'явитися.

І мимоволі даємо собі обіцянку, що більше такого не трапитися, і надалі будемо більш акуратними. Але, подряпина-від цих обіцянок сама не зникне. Для цього буде потрібно не малі зусилля і вміння. Добре якщо подряпина маленька і не глибока, а якщо навпаки?

Будь-яка подряпина видаляється за допомогою поліровки і шліфування. Для цього вам знадобитися спеціальна полірувальна паста, машина для здійснення полірування і наждачний папір. Але, треба пам'ятати, що такі маніпуляції сильно ушкоджують скло. У всіх стекол різна структура. Скажімо так, що автомобільне скло сильно відрізняється від скла в акваріумі. Це означає, що і дії з видалення подряпин, теж різні.

Ось, наприклад, скла вікон, скла автомобілів і скла акваріумні – шліфувати не можна! Зняти з цих стекол рівний шар ні коли не вийде, і можна отримати лінзу. Вам може здатися, що скло абсолютно нормальне, але це тільки здасться. Все одно воно буде спотворювати, і ускладнювати ваш огляд, а це вже загрожує погіршенням зору.

Саме для такого роду стекол необхідно використовувати тільки один спосіб - полірування. Скло трохи втратить в товщині, але зате стане прозорішим. Дії здійснюються спеціальною пастою, у якої зерно найдрібніше. Для дуже маленьких подряпин підійде доводочная паста (алмазна). Нею також можна видаляти плями, що не змиваються.

Щоб видалити глибоку подряпину з товстого скла, знадобитися шліфування, і після цього скло повинно бути відполірована. Шліфування здійснюється тільки в ручну і у кілька етапів. Для першого етапу береться найбільша наждачний папір. З кожним етапом наждачний папір використовується менше і менше за розмірами зерна. Процес шліфування займе багато часу, терпіння і сил. Можна звичайно взяти електричну машину для цього, але ви ризикуєте зіпсувати скло зовсім, і вже якщо на те пішло, то краще купити нове скло. Якщо не впевнені, що впораєтеся, зверніться до майстрів, вони вам все розкладуть по поличках і допоможуть у вашій біді.