Способи застосування фальш-вікон При декоруванні приміщень досить часто використовується метод імітації певних елементів – камінів, панелей, колон і т. п. Досить популярно також облаштування фальш-вікон, створюють додатковий затишок.

Існують такі способи облаштування помилкових вікон:

1. Рама на площині. Насамперед потрібно вибрати ділянку, де буде розміщуватися конструкція. Після цього робиться малюнок вікна з подальшим перенесенням на стіну. Рамку можна виготовити самостійно, використовуючи для цього дерев'яні планки з подальшим фарбуванням їх в потрібний відтінок. Також можуть використовувати стару раму з дерева, привівши її у належний стан, шляхом шліфування та фарбування. Для імітації виду на вулицю можуть застосовуватися фотографії, постери або пейзажні малюнки: зображення приклеюється в першу чергу, а потім вже кріплять раму. Щоб додати реалістичності, раму можна оснастити органічним склом, а також невеликим підвіконням, зробивши його як полички під невеликі вазони. Якщо повісити ще й фіранки зі шторкою, виріб вийде дуже колоритним. Замість рами іноді застосовують молдинг, після поклейки забарвлюючи його в потрібний колір.

2. Мальовані. Цей тип облаштування передбачає нанесення зображень не тільки виду з вікна, але і самої конструкції, з усіма її елементами – рамами, віконницями і шторами. Іноді мальоване вікно оснащують реальними жалюзями або віконницями: це ж стосується підвіконня і штор. Як варіант, може бути застосований метод комбінації, коли одна штора мальована, друга – справжня.

3. Дзеркальні. За допомогою даного способу декорування досягається візуальне розширення кімнати, розсування її кордонів. Для цього можна застосувати як цілісне дзеркальне полотно, так і дзеркальну плитку. Підставою для подібної конструкції найчастіше використовується рівна стіна. Найпростіший варіант полягає в кріпленні дзеркала, з подальшим оформленням за допомогою рами і плетінь. Цілком допустимо використання молдинга в якості обрамлення, а також всіляких супутніх елементів вікна, підвіконня, гардин, штор або ролет. Якщо застосовується не цільне дзеркало, а плитка, то її вклеюють у вже прикріплену раму, за розміром вироби. Як правило, для оформлення дзеркального фальш-вікна штори не використовуються.

Способи застосування фальш-вікон

4. В ніші. З наявної в будинку ніші або закута можна оформити стильне фальш-вікно. Для цього внутрішність ніші декорується за допомогою фотошпалер або постера: розпис у таких випадках зазвичай не застосовують. Хорошим варіантів виглядає створення дзеркального вікна в ніші. Кріплення рами в даному випадку проводиться не всередині, а поверх ніші – це дає оперативний простір для розміщення всередині вікна додаткового освітлення, що робить виріб дуже реалістичним. Інші декоруючі елементи типу підвіконня або укосів, лише доповнюють досить ефектну конструкцію: іноді під нішею навіть монтується решітка для імітації радіаторного екрану. Якщо ніш немає в наявності, то вони можуть бути зроблені з гіпсокартону: в такому разі їх розміри можуть бути обрані найбільш відповідних параметрах, а рами замовлені на меблевій фірмі