Сфера використання вітражів і шпросів Сьогодні ми поговоримо про шпросах і вітражах, а якщо точніше розповімо вам про те, де вони застосовуються. Ну, почнемо з того, що сфера їх використання дуже обширна.

Правда, в більшості випадків це скління приватних осель, найчастіше домоволодінь.

Раніше вітражі були неймовірною розкішшю, їх могли собі дозволити тільки найбагатші. Воно і зрозуміло, технологія їх виготовлення відрізнялася дуже великою собівартістю, не кажучи вже про те, що завжди була нестача фахівців, здатних робити дійсно якісні вітражі які можна знайти тут http://olta.ua/products/komplektatsiya/vitrazhi-i-shprosy/. У наш час ситуація змінилася. Зараз вітражі не настільки дорогі, зокрема з причини появи більш досконалих у плані собівартості технологій їх створення. Саме тому вітражне скління все частіше зустрічається в отворах звичайних приватних будинків. До речі кажучи, те ж саме стосується і шпросів, про яких ми поговоримо окремо.

Шпроси являють собою спосіб декорування вікон. Це тонкі смужки, що імітують віконні перебирання. З їх використанням скла діляться на частини. Така розкладка зараз в моді. Саме тому багато встановлюють вікна з суцільними склом. Ну і якщо вже на те пішло тут не можна не помітити, що шпроси вельми варіативні як в плані розміру, так і в плані кольору. Можна без праці підібрати їх до будь-якого вікна.

Шпроси як і вітражі відрізняються великою сферою застосування. Вони використовуються і приватниками, і коли йде мова про засклення адміністративних і громадських будівель. Технологія фіксації декоративної розкладки не відрізняється великими труднощами, вони кріпляться за допомогою клею.

Якщо вітражі виконують лише декоративну функцію, то шпроси ще й практичну. Насамперед, це укріплення вікон. Не можна сказати, що скла після їх монтажу стають набагато міцніше, але користь від їх наявності безумовно є.

Вітражі використовуються далеко не тільки для зовнішнього скління. Зараз їх використовують, в тому числі і коли йдеться про освітлення, облаштування перегородок, ніш усередині приміщень, а також, тоді і в безлічі інших справ. Тобто вітраж перестав бути просто способом декоративного засклення, він застосовується і тоді, коли йдеться про внутрішнє облаштування та оформленні приміщень.

На завершення зауважимо, що декоративне скління це дуже тонка справа. Тому перш ніж щось купувати, треба два і навіть три рази подумати, а краще порадитися із знаючими людьми.