Переваги інфрачервоного опалення З появою інфрачервоних обігрівачів вони міцно зайняли провідні місця за популярністю серед власників приватних домоволодінь. Пояснюється це не тільки їх порівняно дешевизною, але також мобільністю, простотою монтажу і здатністю стислі терміни забезпечити хороше прогрівання квартири, будинку або дачі.

Але найголовніше – інфрачервоні обігрівачі функціонують за рахунок зовсім іншого принципу, порівняно з більш традиційними пристроями. Як правило, звичайні обігрівачі використовують броунівський рух молекул повітря, завдяки чому і здійснюється поширення тепла в приміщенні. Інфрачервоні ж прилади передають тепло навколишньому простору за допомогою променів, що значно збільшує швидкість його поширення: можна сказати, що взаємодія з повітрям не здійснюється.

Завдяки цій особливості інфрачервоні прилади опалення мають цілий ряд переваг перед звичайними радіаторами:

1. Швидкість. Результат приходить практично миттєво, варто тільки включити інфрачервоні прилади – інертність їх дуже низька. При чому процес обігріву приміщення практично не залежить від прогрівання повітря – головне направити вивчення в потрібну частину приміщення.

2. Зональність. Особливістю приладів є здатність створювати підвищення температури в якійсь конкретній зоні або куточку. Це дає хороший економічний результат, адже енергія не витрачається на прогрів усього житла, а лише необхідного куточка або кімнати.

3. Незалежність від теплоізоляції. При використанні традиційних обігрівальних систем потрібно обов'язково закривати

Переваги інфрачервоного опалення
вікна, двері, а також утеплювати їх перед початком опалювального сезону. Якщо цього не зробити, нагріте повітря буде випаровуватися на вулицю, що призведе до значних тепловтрат. Подібні умовності не впливають на інфрачервоні випромінювачі тепла, найчастіше застосовуються навіть в умовах відкритого повітря, на альтанках або верандах.

До недоліку інфрачервоних приладів відносять те, що вони не годяться в якості основного опалення в будинку. Також, з причини низької інертності, для обігрівального ефекту випромінювач повинен бути постійно включений, інакше охолодження настає практично миттєво. Тому подібні елементи грають роль допоміжних пристроїв, що дозволяють після приїзду на дачу швидко зігрітися, не порушуючи при цьому загальний сталий мікроклімат в будинку.