Споруда лазні Побудувати лазню зможе навіть будівельник-новачок. Однак перед цим необхідно передбачити можливі помилки і спорудити дійсно гарне приміщення для відпочинку.

Якщо ви живете у висотній будівлі, xn--72-6kc6aaqpovk3hf.xn--p1ai якої прийнятні, дасть можливість завжди мати чисті вікна. Класична російська баня зроблена з круглих колод зрубу. Колоди обов'язково повинні бути ялиновими або сосновими. При виборі колод необхідно враховувати те, де росло дерево. З точки зору практичності краще вибирати дерево родом з північних районів. Воно простоїть набагато довше південного побратима. Товщина обраних колод повинна становити 20-25 см. Тонше 20 см не будуть утримувати жар, а товсті навряд чи будуть зручні в процесі будівництва.

Споруда лазні
Вибрані колоди повинні бути заготовлені взимку, тому що в цей сезон деревина суші. Але це не означає, що їх не доведеться сушити перед будівництвом. Краще не варто будувати лазню з колод, у яких є «смоляні кишені». Вони знижують якість деревини.

Слід пам'ятати, що ці самі «смоляні кишені» є тільки у верхній і прикореневої частин дерева.

Вище були викладені принципи традиційної лазні, але з плином часу сучасні будматеріали змінюють усталені звичаї та уявлення про «правильної» бані.

Сьогодні будують каркасні лазні зі стінами з сендвіч-панелей. На перший погляд здається, що це безглуздо, але при глибокому дослідженні такий хід стає ясним: такі панелі найкраще будуть тримати жар. А економія при будівництві стін і спорудження фундаменту роблять подібний тип лазні все більш привабливим.

Внутрішня обшивка лазні робиться, як правило, тополі, вільхи або ж осики. Перевагою їх є водостійкості і низький рівень теплоємності, тобто стіни не будуть надто гарячими навіть в нагрітій лазні. Також до плюсів можна віднести те, що вони не виділяють смоли.

Піч-кам'янка – це головна частина будь-якої лазні. В даний час на ринку пропонуються печі фінського виробництва. Пропоновані варіанти печей задовольнять будь-які запити. В якості наповнювача підійде сировину середньої цінової категорії талькохлорид.

Краще не проектувати лазню з примусової вентиляції, якщо ви не збираєтеся використовувати парну безперервно.

Уважно слід поставитися до вибору покриття для підлоги. Не рекомендується укладати в самій парильні плитку, тому що, нагріта, вона принесе вам незручності. Ідеальним покриттям для приміщення стане дерев'яна підлога, який збереже свою придатність довгі роки.