Особливості конструкції свердла Форстнера У сфері будівництва та виготовлення предметів інтер'єру дуже широко застосовується деревина і подібний їй за властивостями матеріали. В процесі проведення робіт дуже часто виникає необхідність оформлення якісних отворів, без сколів і засмічень.

Добитися цього за допомогою звичайного свердла про дереву досить складно, і в такій ситуації на допомогу прийде свердло Форстнера, винайденого в 19-му столітті в Америці. Початкова спеціалізація інструменту зводилася виключно в пророблення некрізних отворів в деревині, при чому, що проробляються дно отворів виходило плоским. В наш час такими свердел з успіхом обробляють та інші матеріали, такі як плити МДФ, ДВП, ДСП і т. п.

Особливо зручно застосовувати цей інструмент при установці дверної петлі, замки і іншої фурнітури, коли потрібні глухі чисті поглиблення з рівними краями. Також часто свердло Фостнера застосовується при установці вікон, прокладання різної комутаційної проводки водопровідного та електротехнічного призначення. При цьому отримані отвори відрізняються практично ідеальністю в плані рівності країв і стінок і площини дна. При цьому найчастіше отвір може не доходити до протилежного краю практично 1 мм, не порушуючи при цьому тонкий шар. Даний тип свердла підходить для використання як в ручних, так і електричних дриль з оборотами 400 – 1400 об/хв.

Свердло Фостнера має вигляд фрези, розширений наконечник, і циліндричну голівку. У робочій частині знаходяться два основних різальних краю і короткий центрувальні наконечник, що забезпечує орієнтацію інструменту по центру. Основне лезо перериває зовнішній ріжучий обідок в двох місцях. За рахунок периферійних кромок створюються бічні стінки отвору, а за рахунок снимателей стружки – його дно.

Особливості конструкції свердла Форстнера

Профіль свердла має Z-подібну форму, в якій поперечна перемичка служить місцем розміщення виборної ріжучої кромки. Підрізна кромка розташовується по всій окружності, обмежуючи і утримуючи свердло у заданому діаметрі. Матеріалом для виготовлення свердел Фостнера виступає вуглецева сталь, метод виготовлення – вытачивание. Це дає можливість досягти значної товщини стінок, що дає можливість значно зменшити перегрівання інструменту. Як правила, такі свердла мають велику виробничу міцність, що пояснює їх чималу ціну.