Технологія будівництва щитового будинку Будинки, зведені за щитової технології, шикуються з плоских елементів, що монтуються з рам без фінальної обробки. Дана технологія будівництва будинку використовується для приватних будівель і багатоповерхових будинків.

Основні плюси такої технології полягають у швидкості будівництва, легкості і економічності. Базою щитового будинку буде рама з дерева. Стіни шикуються з брусів, за завчасно вымеренным мірками. Зведення будинку проводиться з встановлення горизонтальних рам, необхідних для стін. Між рамами вертикально монтуються стійки.

Дверні прорізи і отвори для вікон можна розташовувати в будь-якому місці, це робиться за бажанням власника, оскільки при даній технології планування не стане залежати від відстані між рамними стійками. Дерев'яна рама не буде відчувати серйозну навантаження, яка встановлюється вертикально. Щоб захистити будинок від впливів природи, стіни із зовнішньої сторони обшивають ДСП, фанерою або гіпсовими плитами, все це створює додаткові захисні властивості.

Етапи зведення

Технологія будівництва щитового будинку
Схема зведення будівлі за даної технології відбувається поетапно. В першу чергу здійснюється установка конструкцій поперечного типу несучих стін, які доповнюють кріплення деревними елементами по кутах, що створює додаткову жорсткість. Фундаменти на ділянці в залежності від грунту можуть бути стрічковими полегшеними, стовпчастими або армованими, у вигляді плити.

Готовий каркас, який повторює контури майбутнього будинку, з зовнішньої сторони облицьовують утеплювачем, наявність високоякісної пароізоляції вважається досить важливим моментом, оскільки саме вона сприятиме забезпеченню комфортних умов проживання і попереджати виникнення конденсату, а в подальшому грибка і цвілі. Якщо пароізоляція виконана вірно, то випаровування вологи буде відбуватися лише на вулицю, що не допустить промерзання в зимовий період.

Плюси щитових будинків

Технологія будівництва щитового будинку
Щитові будинки зовсім не дають усадки, а тому така якість можна вважати перевагою. Дана технологія будівництва не потребує великої кількості будівельників або важкої техніки.

З зовнішньої сторони також можливі різноманітні варіанти обробки, нерідко цей процес здійснюється за допомогою облицювальної цегли або каменю, сайдингу, вагонки, яка імітує брус. Каркасна технологія відрізняється тим, що може вдома можна створювати на будь-який колір і смак, вони не дорогі, проте стануть відповідати всім вимогам, які пред'являються до житла.