Особливості зведення будинків з цокольним поверхом Будинки з додатковим цокольним поверхом в наші дні стали набувати досить високу популярність, оскільки дана методика будівництва дозволяє серйозно економити вільний простір ділянки і суттєво збільшувати обсяг корисної площі в самому будинку.

Що стосується самої технології зведення таких споруд, то вона, природно, має ряд досить серйозних відмінностей від традиційного будівництва.

Підготовка майданчика для будівництва

На першій стадії зведення подібної споруди, також як і у всіх інших випадках, обов'язково проводиться досить ретельне планування самої ділянки. Оскільки цей захід є дуже масштабним і трудомістким, то для його реалізації, звичайно ж, обов'язково будуть потрібні деякі професійні навички.

Облаштування підстави

Особливості зведення будинків з цокольним поверхом
Після завершення робіт з викопування котловану і вивезення всього вийнятого грунту з території будівельного майданчика (а в деяких випадках і відкачування з утвореної ями води), в ньому спочатку ретельно вирівнюються всі кути і дно, а потім здійснюється монтаж бетонної «подушки». Роботи з її спорудження зазвичай починаються з прокапывания в місцях розташування несучих стін додаткових траншей глибиною не менше 30 див. в них засипається шар щебеню і укладається підсилює арматура, а потім все це заливається спеціальним розчином бетону. Виконаної таким чином подушці необхідно обов'язково дати близько трьох тижнів для повного висихання і зміцнення.

Зведення самого цокольного поверху

Найбільш оптимальним рішенням для спорудження такого нульового поверху сьогодні вважаються спеціальні фундаментні блоки, які, в даній ситуації, укладаються по периметру всього майбутнього будови і скріплюються за допомогою бетонного розчину. При цьому між блоками обов'язково створюються спеціальні технологічні отвори для води і отвори для майбутніх дверей і вікон. Самий останній ряд блоків, в подібній ситуації, має обов'язково підніматися над землею не менше ніж на півметра.

Монтаж перекриття

Після укладання основи з блоків на них обов'язково споруджується спеціальний пояс із залізобетону, який досить надійно з'єднує їх в єдину систему і допомагає вирівнювати горизонтальний рівень. Монтаж самих плит перекриття здійснюється вже безпосередньо на даний армуючий пояс.

Гідроізоляція

Досить надійна гідроізоляція самого фундаменту і всіх перекриттів, при зведенні будівель з цокольним поверхом, є обов'язковою процедурою, оскільки саме від цього буде дуже серйозно залежати, наскільки сухими вийдуть всі підвальні приміщення. Для досягнення максимального ефекту, в даній ситуації рекомендується застосовувати не традиційний руберойд, а виключно спеціальні сучасні засоби.