Пощастило... Починаючи будівництво будинку, я вирішив придбати надійний електроінструмент (всі роботи передбачалося вести своїми силами), а також якісні двері від компанії www.grifdoors.ru.

Вибір стояв між декількома марками, що мають світову популярність.

Крім якості, враховував наявність витратних www.postroil.com та сервісного обслуговування. На одній з виставок на стенді компанії, де я купував професійний інструмент для своєї фірми, побачив продукцію AEG. Дилер досить кваліфіковано роз'яснив переваги виробів.

Подивився довідкові матеріали, спробував у справі: продумана ергономіка, елегантний дизайн. Підкупила і конструкція -«чесний» метал там, де ніякі прикраси не потрібні. Антивібраційні накладки знаходяться якраз у тих місцях, куди лягає рука при роботі. Німецька якість, без надмірностей, так і виробництво теж німецьке.

Одне «але» - не подобалася ціна. І тут, як це іноді буває, допоміг випадок. Продавалися комплектом перфоратори PN 3500, PN 2200 R, ударний дриль двошвидкісна SB2E 850, злегка б/у, на гарантії. Ціна прийнятна. Бентежили два перфоратора, але пізніше всі сумніви розвіялися.

Легким PN 2200 R свердлив отвори діаметром 4-16 мм в бетоні, цеглі, газобетоні. Коли дійшло до прокладання www.postroil.com в будинок, в справу пішов важкий PN 3500. З фундаментними блоками ми з ним впоралися гідно. З кільцями у водопровідному колодязі - теж легко.

Свердло по бетону діаметром 24 мм «плюс» піку і отвір готово. Вражав низький рівень вібрації, радувала точність електроніки. Працювати доводилося і в цокольному поверсі, і на відкритому повітрі під дощем. Мимоволі згадував лекції по техніці безпеки - а раптом струмом вдарить?

Але все обійшлося, електрозахист опинилася на високому рівні. Коли збирав кроквяні конструкції, руки відвалювалися від роботи молотком цвяхи 150 мм. І тут на очі потрапила пристосуватися. А далі процес різко прискорився. «Наживляешь» десяток цвяхів, включаєш режим удару... і сусіди шукають укриття (вже дуже на АК-47 схоже).

При монтажі кроквяних конструкцій виникла проблема з великими (250-300 мм) цвяхами, якими з'єднували трикутники кроквяної конструкції та напівбрус перекриття другого поверху. Без закручування не обійшлося - з цим завданням впоралася дриль SB2E 850.

Працюючи на першій швидкості, вдалося насвердлити 100 отворів діаметром 7 мм і глибиною 250-280 мм. Не було проблем і при використанні свердла 26 мм. Зі свердлами малих діаметрів брав швидкозажимний патрон, при великому діаметрі - звичайний ключовою з комплекту.

Пощастило...
При фарбуванні шиферу потрібно було ретельно розмішати www.postroil.com дриль і тут виручила. Наступне завдання - різка шиферу. Анітрохи не сумніваючись, я придбав УШМ WSLB 230. Одночасно вдавалося різати три листи шиферу (в пакеті) диском по каменю, косі розпили робив диск з алмазним напиленням.

WSLB 230 добре збалансована, чітко тримає обертів під навантаженням. Зручно, що ручку інструменту можна закріпити в трьох положеннях. Швидкознімання-ве кріплення диска також полегшує роботу. Після покупки шліфувальних кругів по дереву виявив зовсім несподіване застосування для УШМ - підгонка дерев'яних конструкцій при монтажі.

Так як найбільш важливі вузли клеїлися, потрібна підгонка склеєного пакету, а обробляти торці дошки 50х150 мм в три шари... www.postroil.com задимів, електроножівкою рівно і швидко впоратися майже неможливо. А з допомогою шліфувального диска по дереву вдалося добитися майже ювелірної точності. Попереду у мене оздоблювальні роботи, виготовлення вікон, дверей, меблів. Придивляюсь до нового інструменту, знаю точно одне - це буде AEG.