Вікна енергозберігаючі варто їх використовувати Початок будівельного сезону — це ідеальний момент, щоб спланувати купівлю або провести заміну вікон у власному будинку. У будівництві домінуючою тенденцією в подальшому буде енергоефективність всього будинку.

Енергозберігаючі вікна — мода чи необхідність?

Через негерметичні, низької якості вікна, в приватному будинку, може втрачатися до 25% тепла. У багатоквартирному будинку — навіть 45%. Вікна — це один з основних елементів, що визначають теплоізоляцію всього будинку. Ключовою проблемою є перевірка насамперед цього елемента конструкції. Зазвичай інвестори впевнені, що купують економічний продукт. На жаль, порівнюючи вікна в магазинах, важко побачити дрібні, непомітні деталі, які визначають їх якість. Варто, однак, знати, про що запитувати продавця при купівлі.

Про що запитати продавця вікон?

Про теплі. Якість теплоізоляції відображає U-фактор, чим він нижче, тим більш енергоефективними будуть вікна. На його величину істотно впливають характеристики скла, застосовувані матеріали і якості виконання. Зазвичай у вікнах використовуються картриджі, де скла розділені спеціальною рамкою або втулкою, і виникає простір, що заповнюються в подальшому аргоном. Це істотно покращує параметри вікна, роблячи їх тільки трохи дорожче. Тому краще вибрати саме таке рішення при виборі вікна. Тим більше, що на відміну від витрат на опалювання будинку, це тільки разовий витрата коштів.

А що з рамою? Коефіцієнт проникнення тепла для скла, на який клієнти звертають найбільшу увагу, дуже часто сприймають як показник для всього вікна. А це, на жаль, дуже серйозна помилка,часто нав'язуване продавцями покупцям. Енергоефективність вікна в цілому залежить від цього показника у скла. У вікнах ПВХ важливим моментом, що визначає вікно ефективно охороняти будинок від втрати дорогоцінної енергії, буде ширина профілю і матеріал рами. Ширина профілю має більше значення, ніж число камер, з однієї простої причини — система шириною 73 мм має значно кращі характеристики у порівнянні з 65 мм.

Щоб посилити раму найчастіше застосовують сталь, але вона є дуже поганим ізолятором тепла. В силу цього виробники прагнуть замінити її інноваційною системою термічних кріплень, виконаних із спеціальних поліефірно-скляних композитів, заповнених пенополіуретаном. У результаті якість термічна рами в таких вікнах вище майже на 30% на відміну від вікон зі сталлю.