Як зняти старі шпалери - що раджу профі Щоб якісно наклеїти нові шпалери, необхідно видалити старі. Не всі знають, як це зробити. Залишки старого клею також необхідно видалити повністю. Крім того, що залишки старих шпалер не дозволять якісно приклеїти нові, вони сприяють розвитку грибків і цвілі.

Є кілька способів, які дозволять видалити старі шпалери. Щоб вибрати спосіб, треба врахувати вид шпалер і клей.

У будівельних магазинах можна придбати спеціальну рідину, яку застосовують для зняття шпалер. Її розводять з водою, дотримуючись інструкції і наносять на шпалери. Клей під ними розчиниться, і шпалери можна буде без проблем зняти зі стіни.

Якщо немає можливості купити рідину, то можна використовувати теплу воду. З інструментів знадобляться валик або губка, широкий і вузький шпатель, гострий предмет для того, щоб проткнути шпалери. Стане в нагоді малярний скотч і плівка з поліетилену. Якщо у вас в будинку є парова швабра, то це може значно полегшити роботу.

Перед проведенням робіт застеліть підлогу в кімнаті плівкою і приклейте її скотчем, вимкніть світло, прикрийте розетки і вимикачі, щоб на них не потрапила бруд.

Не складе проблем зняти шпалери наступного виду: флізелінові, миються, склошпалери і рідкі. Після того, як ви змочіть рідкі шпалери водою, вони самі відійдуть від стінки. Флізелінові і миються шпалери треба надрізати, залити всередину воду і почекати, коли клей розбухне і після зняти шпалери. Вінілові шпалери знімають аналогічно.

А от паперові шпалери зняти буде більш проблематично. За допомогою спеціальної рідини їх буде легко зняти. Якщо такої немає, то можна використовувати теплу воду, в яку додати оцет або кондиціонер для білизни. Нанести рідина на шпалери, почекати, коли шпалери розм'якнуть і віддерти їх шпателем.