Підлогові покриття для житлових приміщень Вкрай безглуздим міг би виглядати ремонт, якщо пофарбувати стелі, стіни наклеїти нові шпалери, встановити сучасні світильники і т. д., а покриття підлоги при цьому залишити без змін.

Адже саме підлога є основним інтер'єрним елементом приміщення, тому про його оновленні мова повинна йти в першу чергу. Якщо правильно вибрати і встановити підлогове покриття, то житло стане набагато комфортніше і затишніше.

Підлогові покриття для житлових приміщень
Підлогові покриття для житлових приміщень
Підлогові покриття для житлових приміщень

Основні критерії вибору

При виборі матеріалу для підлоги увагу слід звертати на наступні моменти:

1) ступінь складності укладання;

2) тип і функціональне призначення приміщення;

3) вартість;

4) основні характеристики покриття;

5) сполучуваність з існуючим інтер'єром.

Плитка

Це один з кращих матеріалів для санвузла, їдальні і кухні. Керамічна плитка являє собою практичний варіант облицювального покриття — вона легко миється, не боїться бруду і жиру, практично не вицвітає і зовсім не чутлива до різких перепадів рівня вологості і температури. Плитку не рекомендується застосовувати для спальні та дитячої, оскільки вона досить «холодна». Є у цього матеріалу і недоліки — досить висока ступінь крихкості, дорожнеча і складність в укладанні (без професіонала ніяк не обійтися).

Ламінат

Являє собою досить молодий обробний матеріал. Ламінат — це деревностружкові або деревоволокнисті панелі, що мають шар паперу і оброблені спеціальними смолами. Головні переваги матеріалу — це низька вартість, швидкість в укладанні і великий набір кольорів і стилів оформлення, а також здатності ідеально імітувати справжній дерев'яний підлогу.

Ламінат доцільно застосовувати в приміщеннях всіх типів, крім туалетів і ванних кімнат, оскільки він досить погано протистоїть підвищеної вологості. Сертифікований високоякісний ламінат залежно від ступеня зносостійкості розділений на класи. Останні показують, яке навантаження здатний витримувати матеріал. Чим нижче його клас, тим менше термін експлуатації ламінату і нижче його вартість. У спальних кімнатах бажано використовувати покриття класів 23 і 24, а на кухнях та коридорах — 32, 33 і 34.

Паркет і масивна дошка

Як відомо, для виготовлення паркету використовується натуральна деревина, оброблена лаком або спеціальним маслом, тому 1cub.ru значно вище інших матеріалів, але і якість такого покриття для підлоги набагато вище. Як паркет, так і масивна дошка є абсолютно безпечними і найбільш довговічними типами підлогового покриття. Втім, у них є і недоліки — складність монтажу і висока вартість.

Лінолеум

За останні час велику популярність придбав лінолеум. Для виготовлення цього матеріалу застосовуються найрізноманітніші полімери, а в продаж він надходить рулонами шириною від 1 до 6 метрів. Сучасний лінолеум в залежності від функціонального призначення поділяється на дві групи:

1) для житлових приміщень;

2) для комерційних приміщень.

Останній тип матеріалу значно щільніша і товща, ніж перший, оскільки він розрахований на надзвичайно високі навантаження. Лінолеум характеризується дивовижною простотою в укладанні, тому таку роботу здатний виконати абсолютно кожна людина який вирішив 1cub.ru щоб покрити підлогу.

Ковролін

Це безшумне і дуже м'яке підлогове покриття, чудово підходить для дитячої або спальної кімнати. Ковролін відрізняється простотою в укладанні і великою гамою колірних відтінків. Цей матеріал можна використовувати не у всіх приміщеннях, оскільки ворс здатний активно вбирати вологу, тому він абсолютно не годиться для ванної та кухонних кімнат.