Використання рідких шпалер За нетривалий час в будівельній промисловості відбулися зміни. З'явилася значна кількість будівельних матеріалів, не використаних коли-небудь раніше.

Одним з найпоширеніших нововведень є рідкі шпалери, і вони використовуються все більше, допомагаючи зробити внутрішню обробку приміщення більш оригінальною.

На звичайні шпалери вони не схожі, до того, як нанесли їх на стіну.

А зараз дізнаємося, як їх правильно використовувати.

Що представляють собою рідкі шпалери

Це новітній обробний матеріал, спочатку схожий на м'які тирсу, розфасовані в пакетики. Але насправді - це суміш бавовни, різних барвників, спеціального клею і целюлози.

Рідкі шпалери, володіючи антистатичним властивостями, не притягують до себе пил. Це властивість зручно не тільки під час прибирання, а й безпечно для алергетиків, і це, безсумнівно, великий плюс.

Завдяки мікропористій структурі, даний вид шпалер абсолютно не вбирає ніяких запахів, а також підвищують звукову ізоляцію і теплоізоляцію.

Використання рідких шпалер
Використання рідких шпалер дозволено в абсолютно будь-якому приміщенні, але слід враховувати, що вони змиваються водою. І якщо їх клеїти на кухні або, наприклад, у ванній, то необхідно нанести рідкі шпалери акриловий лак, створивши тим самим вологозахисний шар.

Готуємо стіни

Насамперед необхідно прибрати зі стін цвіль, якщо така є. Стіни повинні бути абсолютно чисті і сухі. Далі необхідно зачистити поверхню наждачним шкіркою, прибрати пил і нанести ґрунтовку, використовуючи для цього шпатель.

Існує грунтовка, призначена спеціально для використання з рідкими шпалерами. Після нанесення грунтовки вона повинна добре висохнути.

Приготування рідких шпалер

Готуючи суміш, рекомендується використовувати ємність з пластмаси. Розводиться вона строго по інструкції, яка є в упаковці. Як правило, потрібно розводити теплою водою. Співвідношення суміші і води 1:3. Перемішати суміш до однорідного стану, щоб зникли всі грудки.

Для отримання бажаного відтінку рідких шпалер, допускається використання різноманітних барвників.

Використання рідких шпалер
Використання рідких шпалер

Після того, як суміш приготовлена, ємність рекомендується накрити плівкою. Це необхідно для того, щоб склад не випарувався.

Готову суміш наносять на стіну шпателем , подібно грунтовці. Розмазують по стіні шаром не більше 5мм. Для зручності краще наносити суміш рідких шпалер поступово, на невеликі ділянки стіни, приблизно 1 кв. метр, і відразу після нанесення розрівнювати їх валиком.

Висихають рідкі не менше 12 годин, але не більше 2 діб, в залежності від температури (повинна бути вище +10 градусів) і вологості.
При використанні акрилового лаку, попередньо треба дати рідким шпалерам повністю висохнути.