Як правильно приклеювати метрові шпалери Останнім часом в будівельних магазинах все більше стали з'являтися шпалери метрової довжини, тобто не ті, які випускають в стандартному розмірі, а набагато більше.

Багато людей, коли перший раз їх бачать, то відразу постає питання про те, як їх треба клеїти? Адже вони дуже великі і одному або двом людям, напевно, не впоратися з ремонтними роботами. У цій статті будуть описані детальні відповіді на багато що цікавлять питання у вигляді корисної інструкції.

Інструкція

Шпалери більшого розміру мають ряд переваг, які набагато важливіші, ніж у стандартного виду. Наприклад, завдяки метровим шпалерах можна значно скоротити час роботи. Крім цього на стіні буде трохи менше швів і стиків, які іноді ускладнюють процес проклейки. Якщо, наприклад, шпалери з подгоном, то метрові можуть значно скоротити витрати. А також на один великий рулон потрібно менше грошей, ніж на два таких же, але стандартного розміру.

Для самого процесу обклеювання знадобиться спеціальний клей, призначений виключно для конкретного виду шпалер. Водний рівень, валик, ємність для клею, олівець, щіточка для клею, шпатель і рулетка також будуть дуже необхідними при обклеюванні шпалер.

Як правильно приклеювати метрові шпалери
Спочатку потрібно буде підготувати приміщення. Для цього по можливості заберіть всі меблі або хоча б переставте її в таке місце, щоб вона не заважала. Бажано покрити меблі поліетиленовою плівкою, щоб випадково не зачепити її клеєм. Потім потрібно буде гарненько підготувати основу стіни для обклеювання шпалер. Тобто, якщо на стінах залишився старий обробний матеріал, то від нього слід повністю позбутися. За бажанням потрібно буде ще почистити поверхню від пилу і забруднень, щоб ніщо не змогло перешкодити якісній роботі. Крім цього рекомендовано зняти всі вимикачі і розетки, щоб вони не заважали.

Якщо кімната і стіни повністю готові, то можна приступити до розведення клею. Зазвичай на упаковці пишуть докладну інструкцію про його розведенні. Поки клей настоюється і набухає можна приступити до підготовки шпалер. Для цього потрібно буде на стіні зазначити точні вертикальні лінії через кожні 1.06 м. Тільки рекомендовано починати відзначати саме від кута, так як там шпалери будуть йти внапуск.

Потім відміряйте рулеткою довжину стіни і наріжте по ній кілька аркушів шпалер. Тільки врахуйте, що стіни можуть бути різними і найкраще відрізати листи шпалер на 10 см більше.

Клей можна наносити на шпалери або безпосередньо відразу на стіну. Якщо немає бажання бруднити підлогу, то валиком гарненько потрібно промазати стіну і потім приліпити до неї шпалери. Починати прилеплять слід, зверху зганяючи повітря і надлишки клею вниз. За таким же принципом треба буде обклеїти всю кімнату. Місця, де повинні бути розетки і вмикачі необхідно акуратно вирізати ножицями або канцелярським ножиком. Поки шпалери не висохнуть не можна допускати, щоб в приміщення був протяг.