Основні типи текстильних шпалер Текстильний тип шпалер застосовується в якості обробки стін виключно всередині приміщень: даний багатошаровий матеріал випускається в зручній рулонної формі.

При виготовленні використовується наклеювання тканини на паперову або флізелінову основу. Раніше текстильні шпалери виготовлялися виключно з шовку і вовни, використовуючись як для декорування стін, так і меблів. Сьогодні палітра застосовуваних тканин значно збільшилася, при чому ціна безпосередньо залежить від типу використовуваного матеріалу. Природно, що шпалери з натуральних тканин відрізняються значно більшою екологічною безпекою, що позначається і на їх ціні.

На сьогоднішній день найчастіше можна зустріти такі типи тканинних шпалер:

1. Шовкові. Якщо говорити з 100% шовку, то вартість таких шпалер дуже висока: виготовляється такий матеріал виключно під замовлення. Те ж, що є в продажу під назвою «шовкові шпалери, найчастіше є імітацією з віскози, з невеликим додаванням шовкових волокон.

2. Лляні. Цей вил повністю натуральних шпалер відрізняються приємним нераздражающим зовнішнім виглядом, при цьому добре протистоячи вигорання. Миття цього матеріалу повністю виключається, його можна лише чистити сухим способом.

3. Джутові. Основою матеріалу є волокна особливого рослини з Індії, з якого також виготовляються мотузки. Дане покриття відрізняється значною фактурністю, з можливістю відмінно маскувати дефекти стін. Джутові шпалери можуть оснащуватися малюнком або бути однотонними, з можливістю подальшого фарбування. Дуже добре протистоять вицвітання й стирання.

4. Фетрові. Це може бути натуральний фетр, або синтетичні замінники – мікрофібра, акрил, поліпропілен, поліестер. Відрізняються привабливим зовнішнім виглядом, продаючись погонними метрами: в основному фетрові шпалери застосовуються не для

Основні типи текстильних шпалер
суцільний поклейки, а в якості декоративних вставок. Відрізняються хорошою теплоізоляцією і шумопоглинання, з можливістю проводить вологе прибирання.

5. Велюрові. Підходять для декорування відвідуваних кімнат з мінімумом пилу. При виготовленні велюрових шпалер застосовується складна технологія нанесення нейлонового синтетичного ворсу. Відрізняються зовнішньою привабливістю, однак догляд за ними дуже складний.

6. На синтетичній основі. Маючи поролонову основу, відрізняються високими ізоляційними характеристиками. З допомогою синтетичних шпалер можуть створюватися оригінальні інтер'єри, з створенням гармонії для всіх знаходяться в кімнаті елементів меблів і декору.