Обробка стінових поверхонь за допомогою рідких шпалер Така різновид оздоблювального матеріалу, як сучасні рідкі шпалери, є нічим іншим, як особливим видом штукатурки, призначеним для облагороджування стельових і стінових поверхонь.

Сфера їх використання неймовірно широка, адже даний вид оздоблення чудово підходить для застосування в абсолютно будь-яких приміщеннях, починаючи зі спалень і віталень, і закінчуючи такими специфічними кімнатами як кухні і ванні.

Що стосується переваг у такого типу шпалер, то тут окремо варто виділити наступні важливі моменти:
• Особливу пористу поверхню, завдяки якій такі шпалери вільно «дихають» і практично не вбирають пил.
• Абсолютну екологічність.
• Здатність забезпечувати досить непогану теплоізоляцію.
• Неймовірну простоту в плані догляду.
• Цілком доступну вартість.
• Можливість нанесення на поверхні абсолютно будь-якого типу.

Підготовка робочих поверхонь

Процедура нанесення даного роду шпалер зазвичай не відрізняється особливою складністю, і цілком доступна навіть для новачків. Починати таку роботу, також як і при інших варіантах обробки, звичайно ж, потрібно з досить грамотної підготовки робочих поверхонь. На даній стадії з них, перш за все, видаляється абсолютно вся стара оздоблення, після чого очищені поверхні максимально якісно вирівнюються і покриваються шаром спеціальної проникаючої ґрунтовки. І, нарешті, в самому кінці підготовчого етапу на них наноситься тонкий шар шпаклівки або спеціальної водоемульсійною фарби.

Підготовлення самих рідких шпалер

Обробка стінових поверхонь за допомогою рідких шпалер
Процес підготовки таких рідких шпалер, зазвичай починається з вельми ретельного змішування у досить великої ємності абсолютно всіх сухих компонентів. Якщо ж при цьому передбачається ще й застосування різних декоративних елементів, то їх, в подібній ситуації, спочатку рекомендується змішати з водою, а вже потім цією сумішшю додавати їх в суху основу. Саму процедуру замішування, при підготовці розчину, бажано здійснювати руками, для досягнення істинно однорідної консистенції. Далі, приготовленої таким чином суміші необхідно буде дати час для набухання, а потім повторно ретельно перемішати.

Процедура нанесення

Роботи з нанесення подібних шпалер зазвичай здійснюються з допомогою шпателя, особливого пульверизатора або ж звичайного валика. За своїм принципом, даний захід дуже сильно схоже з процесом нанесення звичайної штукатурки, і також виконується невеликими окремими ділянками. При необхідності ж створення більш міцного покриття, рідкі шпалери, після остаточного висихання, додатково можна покривати спеціальним акриловим лаком.