Як правильно клеїти шпалери - поради професіоналів Недостатньо купити дорогі шпалери, щоб вони красиво виглядали на стіні, необхідно підготувати поверхню і правильно поклеїти листи. Багато хто, напевно, помічали нерівні кути або наклеєні внапусток шпалери.

Звичайно, така робота робиться швидко і без проблем, але при цьому втрачається краса всієї картини. Багато запитають – а що робити?

Вирівнювання стін

Якщо стіни нерівні кути, то їх обов'язково потрібно виправити, бувають шпалери текстури, що всі нерівності і похибки стають на увазі, хоч бери і заново переклеивай. Щоб не робити зайвих рухів після ремонту, потрібно заздалегідь підготувати поверхню.

Як розпізнати нерівність стін

Для цієї мети можна взяти довге штукатурне правило, розміром 2,5 - 3 метра, в залежності від висоти вашого стелі, прикласти вертикально, горизонтально і діагонально. Кути повіряються також просто для цього потрібно гострою стороною правила вставити в поглиблення, нерівності обов'язково позначатися, якщо вони є.

Як правильно клеїти шпалери - поради професіоналів
Як правильно клеїти шпалери - поради професіоналів

Якщо на стінах є невелика кривизна і візуально її не видно, то можна залишити і так, але кути доведеться випрямляти, не можна залишати навіть у 3-4 мм, інакше шпалери все покажуть.

Вирівнювання

Вирівнювати їх нескладно, розведений розчин приймає в кут, попередньо його прогрунтовав. Вставляється правило, і рух вгору-вниз розчин витягується в бік і розмазується, вирівнюючи при цьому і стіну. Якщо недостатньо, то повторюємо прийом ще раз. Після цих операцій потрібно почекати поки висохне накладений на стіну шар і далі просочити грунтовкою.

Якщо вийшло гладко, то можна переходити до обклеювання стін шпалерами, якщо ж немає, то рекомендується зашпаклювати усі смуги, раковини і вибоїни. Поверхня повинна бути рівною і не мати ніяких великих тріщин, ямок і опуклостей, все це замазується і зашкуривается.

Обклеювання стін

Перш за все, потрібно намітити, де піде перша полоса, для цього від кута відміряється ширина аркуша, зазвичай вона йде 0,5 – 1 метр. До намальованим ризиків прикладається правило з примотаним до нього будівельним рівнем. Коли бульбашка буде рівно між двох смужок, прочерчиваем лінію від низу до верху. Сильно креслити олівцем не потрібно, існує ймовірність прояву смуги в майбутньому, якщо шпалери у вас світлі.
Якщо кут вертикально рівний тоді можна обійтися і без розмітки, починаючи прямо від нього.

Як правильно клеїти шпалери - поради професіоналів
Як правильно клеїти шпалери - поради професіоналів

Розводити клей рекомендується згідно з написаним на пачці правилом. Клей необхідно брати з запасом на пачку більше заявленого виробником, з-за різної пористості на стінах визначити витрату зв'язуючого елемента досить складно. Наноситься клей на стіну валиком або смугу, якщо шпалери легені. При обклеюванні важкими шпалерами рекомендується намазати клей як на смугу, так і на стіну. Щоб справа йшла швидше, потрібно нарізати шпалери в розмір заздалегідь.

Намазаний лист прикладається від верху до накресленої олівцем смузі або куті і пригладжується краєчок за межі зверху донизу. Після цього пластичним шпателем з пластмаси проводимо впоперек аркуша десь посередині і від неї розганяємо верхню частину до стелі, а нижню до підлоги, виганяючи і розгладжуючи повітряні бульбашки. Другий лист стикується з першим, і повторюємо процес обклеювання першої смуги. Виходить із швів клей видаляємо вологою ганчіркою.

Важливо! Головне правило при обклеюванні шпалерами, говорить — не можна влаштовувати протяги і бажано, щоб вікна були закриті, в іншому випадку доведеться переклеювати.

Виконуючи всі рекомендації, у тому числі описані на етикетках матеріалу, можна не побоюватися за зовнішній вигляд і якість обклеювання.