Особливості плинтусной системи опалення На сучасному ринку з'являються все нові прилади, завдяки яким поліпшується комфорт людства. Однією з таких новинок є система теплий плінтус, про особливості якої піде мова нижче.

Більш детально про водяному теплом плінтусі можна почитати на сайті «StroyPotencial».

Особливості плинтусной системи опалення

По суті, теплий плінтус є своєрідним нагрівальним приладом, а монтують його там же, де і звичайний вид плінтуса. Така опалювальна система складається з наступних елементів: зовнішнього алюмінієвого короби і обігрівального модуля, що збирається з набору мідних труб.

Варто відразу зауважити, що на даний момент теплі плінтуси можуть працювати на водяній або електричної основі.

Робочий принцип

Таку опалювальну систему як «теплий плінтус» встановлюють вздовж периметра приміщення, яке необхідно обігріти. Повітря, нагріваючись, починає хоч і не швидко, але впевнено підніматися до стелі, при цьому, в першу чергу обігріваються вертикальні поверхні. Після цього, відштовхуючись від законів фізики, тепло поширюється по всьому приміщенню.

Необхідно зазначити, що поширення теплого повітря рівномірно, до того ж, він не піддається активної конвекції, що в результаті надає приміщенню комфортний рівень мікроклімату.

З допомогою плінтусного опалення зараз все частіше обігрівають не тільки приватні, але й адміністративні споруди. Виходячи з цього зараз доступні немало відгуків, тому ознайомимося з достоїнствами і недоліками такої системи.

Позитивні якості

Багато хто знає, що радіатори працюють за принципом конвекції. Що стосується опалення за допомогою плінтусів, то в цьому випадку виключається активна циркуляція теплих повітряних потоків, так що тих зон, в яких нестійкий температурний режим, просто немає.

Якщо розглядати електричну модель теплого плінтуса, то її найчастіше встановлюють в приміщеннях балкона. Причиною тому є той факт, що обігріваються не тільки стіни, але і підлогу, таким чином, ймовірність утворення цвілі або грибка зводиться до мінімуму.

Варто зазначити, що на даний момент така система має відносно доступну вартість, так і встановлюється вона досить просто, з чим можна справитися своїми руками. Багато споживачі відштовхуються саме від цих двох позитивних якостей.

Подібне обладнання довело свою високу ефективність у тих приміщеннях, де є багато вікон і високі стелі. Навіть якщо є широкий або арочний вхід, теплі плінтуса все-одно якісно справляються зі своїм завданням.

Негативні характеристики

Що стосується легкого монтажу, в цьому випадку необхідно володіти певними знаннями, щоб забезпечити рівномірну тепловіддачу. Одним словом, проконсультуватися у фахівця все-одно потрібно. Також варто зауважити, що монтується таке обладнання щільно до вертикальних поверхонь, тому шпалери, розташовані поруч, можуть страждати.

Водяні плінтуса можуть використовуватися лише тоді, коли центральна опалювальна магістраль має певний температурний режим. Якщо температура критично знизиться, то така система може зіпсуватися чи зруйнуватися. Також варто розуміти, що не варто робити суцільну лінію обігріву, довжина якої буде перевищувати 15 метрів. Таким чином, у великих приміщеннях може знадобитися встановити два або більша кількість контурів, що працюють в автономному режимі.