Як правильно підготувати поверхню до наклеювання шпалер Як підготувати до робіт стіни? Ці та ще багато інших питань задають собі багато охочих змінити свій будинок.

Так варто розібратися - які шпалери бувають?

Вони існують самих різних видів, як за матеріалом, так і за структурою і ціною. Споживач має можливість вибирати між грунтованнимі, з рельєфним друком, з рельєфним друком під шовк, металізованими, бамбуковими і багатьма іншими видами. Існують також миються і особливо щільні шпалери - лінкруст. Даний вид часто використовують для приміщень, де проходять технологічні процеси приготування їжі.

Як підготувати поверхню?

Безпосередньо перед наклейкою, поверхні обов'язково зачищають від щілин, нерівностей і старого покриття. Не варто забувати і про таких частих гостях на наших стінах "грибки" і "пліснява".

Як правильно підготувати поверхню до наклеювання шпалер
Як правильно підготувати поверхню до наклеювання шпалер

Прогрунтовывая стіни, ми забезпечимо собі та своїй родині чисті, а, головне, "здорові" стіни. Крім того, ґрунтовка забезпечить щільну, рівну та стійку структуру стін.

Добре очищена стіна від дефектів - це запорука безпроблемного і якісного процесу наклеювання шпалер.

Розглянемо кілька варіантів поверхонь під поклейку шпалер

Як правильно підготувати поверхню до наклеювання шпалер
Якщо поверхня фанерна або складається із сухої штукатурки, то в "проблемних" місцях обов'язково потрібно загрунтувати шви. Не варто забувати, що ґрунтовка забезпечить домочадцям чисті стіни без всіляких появі цвілі і грибків.

По-друге, після висихання ґрунтовки необхідно нанести шпаклівку або підмазку, гарненько розрівнюючи нанесені шари. Підсохлу шпаклівку ретельно зачистити шкіркою, після чого зафарбувати олійною фарбою для створення більшої гладкості.

Якщо шпалери наклеюють на дерев'яні стіни, то слід враховувати той факт, що наклеювання шпалер можна здійснювати тільки після «усадки» дерева.

«Усадка» дерева проходить в період 1 року, це можна назвати природним процесом дерева. Тому, якщо наклеїти шпалери раніше, вони можуть просто полопати. Усі пази, наявні в стінах, закладають сухими дерев'яними брусками.

Якщо клеїти шпалери на побілені стіни, необхідно видалити старий шар побілки чи фарби. Цей процес відбувається за допомогою скребка або простого шпателя. У цьому випадку, видалити всю побілку потрібно до ідеального стану, щоб майбутні шпалери не відшарувалися і не пішли бульбашками.