Видаляємо шпалери зі стін При наявності величезного асортименту декоративних настінних покриттів і матеріалів, найпопулярнішими були та залишаються шпалери.

Раніше, коли на будівельному ринку можна було придбати тільки паперові шпалери, проблем з видаленням їх зі стін не було зовсім.

Вони або самі відвалювалися від стін (наприклад, якщо приміщення було занадто вологим), або трималися намертво – тоді нові шпалери можна було клеїти поверх.

Можна придбати www.vselug.ru за недорогою ціною на vselug.ru. Сучасні види шпалер набагато товщі, щільніше, мають фактуру (опуклості, смужки, малюнок). Тому щоб поклеїти нові шпалери, або ж нанести інше покриття необхідно видалити старі шпалери. Що важливо - видалити потрібно якісно. В іншому випадку при наклеюванні нових шпалер, шар старих неодмінно намокне і стане відходити від стіни, утворюючи на красивому новому покритті нерівності.

Видаляємо шпалери зі стін
Шпалери бувають паперовими (одношарові, двошарові), вініловими, акриловими, велюровими, флізеліновимі, а також з шовковими нитками (шовкографія). У всіх шпалер різні основи, вони клеяться на різні види клеїв. Відповідно, технологія видалення шпалер буде різною.

Паперові шпалери видаляються простіше всього. Намочіть стіни за допомогою пульверизатора, мокрої тканини, губки або валика – і приступайте. За допомогою гострого шпателя шпалери буде легко видалити. Маленькі «клаптики» неотклеившихся шпалер намочіть повторно. Якщо ж такі шматочки вперто не хочуть прибирати, то їх, а також різні нерівності, можна видалити за допомогою наждачного паперу середньої абразивності після висихання.

Якщо шпалери намокають погано, подряпайте поверхню шпалер ножем, зубчастим шпателем або металевої губкою.

Вінілові шпалери видаляються поетапно. Вініловий шар надрізається по горизонталі, поддевается з допомогою шпателя акуратно відривається. Паперова основа вінілових шпалер видаляється також, як паперові шпалери – після намочування.

Надрізати і дряпати потрібно і інші щільні і важкі шпалери, щоб вони краще намокали.

Флізелінові шпалери також складаються з декількох шарів. І видаляти потрібно (і можливо) тільки верхній. На нижній шар нові шпалери можна клеїти сміливо.

Також для видалення шпалер можна використовувати пароочисник (парогенератор, праска). Гарячий пар розм'якшує шпалери швидше, але щоб обробити поверхню стіни потрібно набагато більше часу.

І не забудьте перед намочуванням вимкнути електрику!

Якщо жоден із способів не допоміг, в будівельних магазинах можна придбати спеціальний засіб для видалення шпалер. Як правило, шпалери розчиняються так, що практично нічого вже відчищати.