Поради щодо комбінування шпалер на стіні Шпалери, будучи одним із самих популярних і простих засобів декорування стін, відкривають широкі можливості для творчих експериментів, адже просто заклеїти всю кімнату однотипними шпалерами іноді буває нудно і не цікаво.

Інша справа – комбінування на одній чи на всіх станах шпалерами різних відтінків і кольорів: такий підхід дає можливість істотно перетворити житло з мінімум витрат.

Існує кілька стилів у комбінуванні шпалер на стіні:

1. Вертикальні смуги. Даний підхід передбачає використання матеріалу, що має однакову ширину і фактуру, але відрізняється за кольором. Після порізки шпалери розкладаються з таким розрахунком, щоб чергування йшло з кроком в одну або дві смуги. При цьому можливий як монохромний, так і контрастний підхід до вибору витратного матеріалу. При монохромному рішенні за рахунок близьких відтінків на стінах досягається досить незвичайна гра тіней. Другий підхід може зробити стіни центральною частиною всього інтер'єру, задають необхідний настрій. При цьому допускається чергування шпалер з різним типом малюнка (наприклад, смужка і квіточку).

2. Горизонтальне поділ. Досить популярний тип комбінування шпалер, при чому нижня ділянка найчастіше імітує панелі. Вибір матеріалу схожий з попереднім варіантом – може застосуються монохромний або контрастний підхід. Те ж стосується і різних фактур, при цьому особливо добре виглядає поділ кордонів двох ділянку за допомогою бордюрів. Що стосується розмірів, то при стандартних розмірах квартири нижній частині визначають висоту 1 метр, при чому правильно поклейку починати з верхніх листів. Горизонтальність стик в такому випадку краще за все прив'язувати до напів – у такому випадку встановлена меблі гармонійно доповнить лінію матеріалу.

3. Шпалерний вставки. Оформлення подібних елементів відбувається після того, як вся стіна обклеєна або забарвлена, створивши загальний фон. Для вставок підійдуть будь-які щільні шпалери, але найчастіше вибирають флізелінові, з-за меншої витрати клею. Вставки можуть імітувати настінні панелі: в такому випадку їх краще всього оформити молдінгом. Якщо планується фігурний тип вставок, то для цього особливо підійдуть шпалери, що мають великий орнамент.

4. Вставки великої площі. Такий метод передбачає обклеювання одне стіни шпалерами, відмінними від інших у цій кімнаті.

Поради щодо комбінування шпалер на стіні
Найчастіше такий стіною є та, де стоїть телевізор або диван: при цьому часто обклеюють не всю стіну, а тільки частина її. Ще один спосіб – виділити яскравими шпалерами узголів'я ліжка, з подальшим виходом даної вставки на стелю. Даний прийом застосовується в тих випадках, коли необхідно підкреслити виступ або нішу, які в даному випадку заклеюються шпалерами іншого кольору.

5. Клапті. Для цього знадобляться однотипні шпалери, але відрізняються за типом відтінку, фоном і т. п. Матеріал нарізати на квадрати необхідних розмірів, після чого наклеюється в якому довільному порядку, як душа забажає.