Клінкерна плитка для фасаду Протягом багатьох років будівельники використовують такий матеріал як клінкерна плитка. Високий попит на неї обумовлюється не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але і її технічними характеристиками.

Нижче розглянемо основні її особливості, якими плюсами і мінусами вона володіє і яких видів існує. plitka.dzigora.com.ua в асортименті великий доступний на сайті компанії «DZigora Complex».

Клінкерна плитка для фасаду

Що таке клінкерна плитка

Подібний матеріал є одним з видів керамічної плитки, яка піддається випаленню лише один раз. Для її виробництва використовується спеціальний вид глини, а також домішки барвників і флюсів. Щоб виготовити плитку певної форми, суміш пресують або виробляють методом екструзії. При цьому, другий спосіб виготовлення зустрічається частіше, ніж перший. Беруть сировинну масу, в ній прожимаются отвори, відштовхуючись від форми майбутнього виробу, після чого її розрізають і піддають випаленню.

Для того, щоб зробити процедуру випалу, використовують тунельну піч, яка розігріває матеріал до температури +1200 градусів за Цельсієм, поки він повністю не запечеться, і як підсумок, кінцевий виріб виходить гладким, стійким та міцним. Екструзійний метод дозволяє виготовити клінкер різних форм, в слідстві чого його можна з'єднувати з куточками, пластиковими водостоками для даху та іншими елементами.

Достоїнства і недоліки клінкеру

У нашій країні плитка клінкерної виду з'явилася з Голландії, де вона в 19 столітті застосовувалася для того, щоб мостити дороги і будувати будинки. Дана технологія була перейнята спочатку Європою, а після і Америкою. Протягом багатьох років, для виробництва клінкеру застосовувалася німецька сланцева глина, у зв'язку з чим, одержуваний матеріал мав особливу властивість – морозостійкість.

Крім цього, сучасна плитка з клінкеру відрізняється такими позитивними якостями:
• не стирається з часом, має високу стійкість до мікроорганізмів і сонячних променів;
• високий рівень міцності, внаслідок чого даний матеріал отримує тривалий експлуатаційний термін;
• хімічні речовини і ультрафіолет не змінює структури клінкеру;
• поглинає воду;
• легко чиститися від забруднень.

Як доповнення, варто відзначити, що з даним матеріалом дуже легко працювати, а відмінна гладкість поверхні дозволяє спростити укладальні роботи. Але, незважаючи на це, недоліки матеріалу все ж є. В першу чергу зауважимо, що даний матеріал досить крихкий, так як для його виготовлення використовується кераміка. До того ж, на даний момент — це досить дорогий матеріал, якщо порівнювати його з класичною плиткою. Однак, якщо вибирати з чого будувати будинок – з клінкеру або цегли, останній варіант виявиться більш витратним.

Яких видів буває клінкерна плитка

За своїм різновидів даний матеріал ділиться:
• клінкер технічного виду. З його допомогою мостять дороги, тротуари, пішохідні зони, а також застосовується в якості підлог для громадських будівель;
• клінкер водостійкого виду. Мета його застосування – облаштування гідротехнічних споруд;
• облицювальна плитка. З її допомогою обробляють різні елементи будівлі, серед яких стіни, сходи, підлоги і так далі;
• особливі деталі, які відрізняються складними архітектурними формами.