Що таке геотекстиль Геотекстиль є сучасним універсальним рулонним матеріалом, який знаходить застосування в таких галузях як будівництво, промисловість і сільське господарство.

Широкий асортимент даного виробу можна знайти за наступним посиланням - isoler.su.

Що таке геотекстиль

Яких видів буває геотекстиль

Щоб розуміти, що являє собою геотекстиль, слід знати його склад і за якою технологією він проводиться. На даний момент доступно два види такого матеріалу, який може бути тканинним і нетканим. Звичайно, існує чимало підвидів, що відрізняються між собою особливостями виробничої технології. Найбільш поширений вид матеріалу той, для виготовлення якого застосовується голкопробивний спосіб. У повсякденному користуванні нетканий геотекстиль так і називають – «петля». Крім цього, бувають різновиди матеріалу, для виробництва яких застосовуються термічні та адгезійні способи.

Як проводиться геотекстиль

У першу чергу готують сировину. Для виготовлення геотекстилю застосовується поліефірне волокно, які в процесі виробництва представляють собою спресовані вироби. Щоб створити геотекстиль волокна распушают. При роботі спеціального конвеєра відбувається обрізка стрічки на необхідні розміри. Щоб розділити дані волокна на поодинокі нитки застосовується повітряний потік. Після цього формують полотно, яке відрізняється хаотичним розташуванням ниток. Далі воно передається голкопробивний машині, де допомогою впливу великої кількості голок створюється полотняна текстура, що виходить за рахунок затягування ниток.

На виході отримують матеріал, який відрізняється своєю універсальністю. Він може без особливих проблем пропускати через себе не тільки повітря, але і вологу, і при цьому володіє високими показниками міцності та експлуатаційних характеристик.

Де застосовується геотекстиль

На даний момент істота чимало різних областей, де цей матеріал знаходить застосування, серед них: медицина, аграрна галузь, будівництво, швейна промисловість і так далі. Сам геотекстиль буває двох типів: армованого та неармованого. Перший вид матеріалу здатний витримувати чималі зусилля на розтягування.

Мета призначення геотекстилю досить проста – він застосовується як розділовий шар для багатьох верств (середовищ) технологічного характеру. З його допомогою можна розподілити навантаження точкового типу по великій площі. Приміром, обладнавши їм дорожнє покриття, воно не буде деформуватися від впливу важкої вантажної техніки.

За допомогою цього матеріал також мостять тротуарну плитку і бруківку. Багато хто стикався з такою проблемою, коли провалювався новий шар плитки для тротуару. Причина тому наступна – під шар укладання не монтувалася геотекстильная прошарок.

Де геотекстиль застосовується в будівельній галузі

Завдяки цьому матеріалу можна збільшити несучі характеристики ґрунту. До того ж, доступний настил під фундамент будівлі, що дозволяє основи більш стабільно реагувати на прикладені навантаження. До того ж, коли створюється фундамент плитного типу, геотекстиль служить роздільником.

Використовуючи геотекстиль також можливе створення водовідведення під землею. Звичайно, дренажні труби можуть бути поміщені в щебеневу відсипання, однак, такий дренаж з часом стає малоефективним, адже в просторі між каменями накопичується розріджений грунт або дрібний пісок, що погіршує дренувальні властивості. Вологий грунт буде заблоковано, якщо захистити дренуючий шар за допомогою геотекстилю.