Особливості укладання кахлю на гіпсокартон Гіпсокартонними листами дуже зручно вирівнювати підстави стін і стель, створюючи ідеально рівну поверхню під фінішну обробку. Як правило, зверху отримані підстави відбуваються шпалерами або фарбуються, після попередньої шпаклівки.

Однак, якщо все зробити правильно, гіпсокартонна укладання цілком може декоруватися кахельною плиткою. Враховуючи те, що вага кахлю більше, ніж шпалер або шару фарби, рекомендується посилити каркас конструкції за допомогою поперечних елементів, взявши для цього стієчний профіль. Ця міра дозволить уникнути викривлень і провисань гіпсокартону під вагою кахлю. Також слід у таких випадках застосовувати гіпсокартонні листи вологостійкого типу, так як зазвичай такі конструкції монтуються в санвузлах.

Процес монтажу плитки на гіпсокартон має ряд особливостей:

1. Інструменти. Укладання керамічної плитки на гіпсокартонні підставу в основному мало відрізняється від звичайної укладки, тому потрібні всі ті ж інструменти плиткоріз, будівельний міксер і набір спеціалізованих шпателів. Також слід подбати про наявність гумового молотка і укладальних пластикових хрестиків.

2. Підготовка підстави. Перед укладанням плитки гіпсокартон бажано покрити шаром шпаклівки, попередньо закривши шви спеціальною сумішшю Фугенфюлер в зв'язці з армуючої серпянкой. Після висихання шпаклівка шліфується і грунтується, бажано в два шари.

3. Клей. Враховуючи специфіку підстави, слід використовувати спеціалізований клей для гіпсокартону. Найпростіший і недорогий його вигляд – у вигляді порошку: він готується шляхом додавання води і ретельного розмішування, безпосередньо перед початком укладання. Приготовлена суміш зберігає свою придатність до роботи зазвичай протягом 6-ти годин. Процес укладання в такому випадку дуже схожий на укладку в звичайних умовах, однак клей потрібно наносити не тільки на стіни, але і на кахель, дотримуючись приблизно однакову товщину 3 мм В тих випадках, коли поверхня укладання переживає додаткові експлуатаційні навантаження, наприклад, вібрацію від знаходиться поруч пральної машини, або інтенсивний вплив вологи, в такому випадку краще за все в якості клею використовувати рідкі цвяхи.

Особливості укладання кахлю на гіпсокартон

4. Укладання. Наносячи клей на стіну, не потрібно захоплювати відразу занадто великі ділянки, достатньо невеликого п'ятачка, який буде укладений протягом 10-ти хвилин. Для горизонтального орієнтира на стіну попередньо кріпитися виставлена за рівнем рейка: поверхню підлоги для таких цілей краще не використовувати. Уздовж закріпленої рейки проводиться укладання нижнього ряду плитки, з обов'язковим залишенням зазорів для подальшого заповнення затирочні матеріалом. Для досягнення однакової ширини швів застосовуються пластикові хрестики-вставки. Після укладання нижнього ряду проводиться монтаж наступного: орієнтиром в такому разі служить вже покладений кахель. Для коригування перекосів плитки використовується гумовий молоток. Після того, як укладання стіни завершена, кахель протирається від всіх слідів розчину і залишають на кілька днів до повного висихання клею: закладення і затирка швів проводиться лише після цього.