Оздоблення фундаменту за допомогою плитки Після того, як будівлю будинку побудовано, над ним починаються зовнішні оздоблювальні роботи. Крім обробки стін, багато власників будинку задаються також питанням, щодо обробки зовнішньої сторони фундаменту.

А оскільки в більшості випадків підстава будинку виконується з бетонного розчину, то в якості оздоблювального матеріалу, тут, як ніде краще підходить саме плитка.

Завдяки обробці фундаменту плиткою, вийти не тільки зовні прикрасити весь вигляд будівлі, але і захистити грунтовно зовнішню частину фундаменту від руйнуючого впливу на нього морозів і вологи. Плитка на увазі особливостей своєї будови, є відмінними гідроізолятором, тому фундамент, оздоблений плиткою, прослужить довго і без проблем.

Особливості обробки фундаменту плиткою

Обкласти основа будинку з зовнішньої сторони плиткою, досить просто, проте, як і в будь-якій справі, тут є свої певні особливості. По-перше, перед укладанням плитки на фундамент, поверхня підстави повинна бути максимально отчищена від різного роду забруднень і ретельно прогрунтована. Ґрунтовку необхідно вибирати відповідного типу і тільки для тих матеріалів, на які згодом буде укладатися плитка.

Плитку на фундамент, можна укласти, як на розчин, так і не спеціальний клей. На розчин плитка лягати, коли поверхня основи має деякі нерівності і вади. Особливі вимоги пред'являються до клею, яким буде приклеюватися плитка до поверхні фундаменту. Для того щоб надати клею великих водовідштовхувальних якостей, в нього слід додати деяку кількість рідкого скла.

Оздоблення фундаменту за допомогою плитки
Оздоблення фундаменту за допомогою плитки

Укладання плитки на фундамент: нюанси

Після того, як поверхня фундаменту ретельно підготовлена і прогрунтована, необхідно дати деякий час на те, щоб грунтовка остаточно висохла.

Укладання плитки на фундамент, можна проводити в декількох варіантах, зі швом і без нього. Важливо при цьому знати, що безшовний варіант укладання найбільш простий, оскільки не вимагає особливої розмітки і підгонки матеріалу. Тут досить класти плитку за рівнем, стежити за рівністю укладається плитки та не допускати її відхилень.

Рекомендується також брати плитку для укладання не з однієї упаковки, а з декількох відразу, при цьому важливо дивитися, не має плитка дефектів, недоліків або пошкоджень. Після того, як необхідна розмітка виконана і прикріплений направляючий профіль, можна приступати до укладання плитки на фундамент.