Як правильно укладати тротуарну плитку у дворі Зараз стало досить можна і престижно викладати доріжку у дворі свого будинку тротуарною плиткою. Завдяки їй кожен двір набуває індивідуальну особливість і ставати набагато вишуканіше.

Крім цього процес по укладанню тротуарної плитки зовсім нескладний і з такою роботою може впоратися майже кожен. Головне це просто ознайомитися з інструкцією, в якій буде описано, як правильно укладати даний вид вуличної плитки.

Інструкція

Запам'ятайте головне правило, що саме тротуарна плитка укладається виключно на щебінь, пісок або бетон. Адже саме від самого типу підстави буде залежати ступінь експлуатації тротуарної доріжки. Наприклад, для того щоб по ній спокійно зміг їздити автомобіль, підстава має бути зроблено з бетону завтовшки не менше 30 мм Інакше якщо основа буде менше зазначеної цифри, то плитка просто не витримає і зруйнується на влучні шматочки.

Перше, що доведеться зробити це, звичайно ж, прокопати основу на глибину близько 15 див. після цього необхідно буде також ретельно виконати і обробити всю планування по поперечному і подовжньому периметру. В обов'язковому порядку слід враховувати навіть такі нюанси як ухил для стоку води. Як тільки ділянку викопаний і підготовлений на ньому необхідно справити гарне ущільнення грунту. Краще всього для цього використовувати спеціальну техніку для укочування грунту. Якщо такої немає, то можна вручну зробити трамбування землі, але тільки це буде досить трудомісткий і довгий процес.

Як правильно укладати тротуарну плитку у дворі
Далі для бортового каменю треба буде зробити спеціальні западини, які потім слід насипати і рівномірно розподілити шар піску в 5 див. Слідом після цього у ці ж канавки треба акуратно встановити бортовий камінь на бетонну подушку. Якщо тротуар викладається на слабо пучиністому грунті, то краще всього здійснювати застилку на ділянці геотекстилем. Завдяки такому методу можна уникнути випадкового деформацію тротуарного покриття.

Після всієї виконаної вищеописаною роботи всю поверхню, яку потрібно буде викласти плиткою, засипають щебенем. Поверхня щебеню обливають великою кількістю води і також добре утрамбовують. Якщо плитка має товщину більше 6 см, то поверх утрамбованого щебеню необхідно посипати ще трохи зволоженим піском. Шар высыпанного піску повинен бути не менше 5 див. щоб поверхня стала максимально рівною, необхідно буде вирівняти її за допомогою рейки.

Як тільки поверхня ґрунту готова до викладення тротуарної плитки, то можна приступати до дії. Укладати необхідно плитку за плиткою використовуючи кілька спеціальних інструментів. Якщо виникла необхідно в відрізанні частини плитки, то відміряти її потрібно з особливою точністю й обережністю. І врахуйте, що під час укладання плитка не повинна вільно змикатися між собою. Вона повинна бути сильно притиснутою один до одного, щоб у використанні тротуарної доріжки плитка не виходила за свої межі.