Облаштування підлоги з гальки Незважаючи на велику кількість матеріалів і способів облаштування підлоги, експерименти в цьому напрямку постійно тривають. Повне або часткове покриття підлоги за допомогою натурального каменю є одним з них.

Зазвичай для цього використовується річкова або морська галька, яка виступає як альтернатива кахельної плитці, а найвірогіднішим місцем такого незвичайного декорування – ванна кімната. Отримане таким чином покриття відрізняється довговічністю, міцністю, екологічністю, його легко ремонтувати.

Щоб облаштувати підлогу з гальки, необхідно зробити такі кроки:

1. Підготовка. Вимоги для бетонної основи перед укладанням гальки цілком відповідає аналогічним вимогам для керамічної плитки. Як правило, такі підлоги застосовують у ванних кімнатах, де, крім традиційної рівною бетонної стяжки потрібно застосувати також гідроізоляцію, що укладається під бетоном. Гідроізолюючий матеріал при цьому загортається на кожну стіну за 10 див. Перед укладанням гальки стяжку ретельно грунтують: це дасть можливість уникати передчасного висихання клею.

2. Відбір каменів. Ця процедура відбувається з урахуванням розмірів і забарвлення матеріалу, також на цьому етапі камені потрібно добре помити.

3. Чорновий начерк. Для того, щоб отримати максимально хороше співвідношення по відтінках і розміру, спочатку краще всього зробити чорновий начерк, укладаючи камінчики без клею в потрібний орнамент. Це можна зробити поверх плівки, а потім її просто зрушити в бік: це дасть можливість просто перенести викладений візерунок на покриті клеєм основу.

4. Поклейка. Для цього найбільш підходящим є спеціальний клей для натурального каменю. Однак може підійти також склад для керамограніта, а також для плитки з малою часткою вбирання. Готується клей строго по інструкції, після чого за допомогою зубчастого шпателя наноситься на невелику ділянку підлоги. Краще всього починати укладання від далекого кута, при цьому камені повинні занурюватися в клей на глибину до половини від своєї товщини. Зайвий клей потрібно відразу прибирати м'якою губкою.

5. Затирка. Після того, як вся площа укладена, необхідно дати клею застигнути, як мінімум добу. Після цього проводиться затирка підлоги із застосуванням високоякісного матеріалу, бажано, темних тонів: такий колір буде імітувати дно водойми.

Облаштування підлоги з гальки
Для нанесення застосовується шпатель з гуми невеликого розміру з таким розрахунком, щоб камені виявилися покриті на 60%. Змивання нальоту затірки на каменях проводиться після того, як вона висохне. Далі камені потрібно покрити спеціальною гідрофобною просоченням і складом з воску, надає камінню природний колір. При цьому нанесення воску повторюють зазвичай кожні 2-3 місяці.

Матеріал для такого підлоги можна вибрати самостійно, якщо будинок знаходиться в прибережній зоні. Також будівельні магазини пропонують вже готові варіанти наборів гальки, або мати з склосітки з вже наклеєними камінням.