Прокладка каналізації в лазні своїми силами Будь-яка робота по прокладанню комунікацій в заміському будинку супроводжується підготовкою системи відводу зливних потоків. Цей факт зумовлює попередню розробку питання прокладання каналізації в бані ще на етапі проектування будівлі.

Наявна практика, напрацьований досвід укоренил в нас впевненість у тому, що при суворій відповідності ряду правил і при наявності найпростіших навичок роботи у даному напрямку можна притворить в життя проект каналізації для лазні своїми зусиллями.

Хотілося б відразу ж визначити вибір типу каналізації — оптимальним вибором буде дренажна система, що відрізняється своєю легкістю і малими витратами на реалізацію тому volga-plast.ru від компанії Серво-Південь відмінний вибір. Суть дренажного типу каналізації передбачає принцип самопливу стічних вод до відстійника або дренажного колодязя.

Елементи каналізаційної системи

Головне правило формування такої каналізаційної системи — створення невеликого ухилу по напрямку до зливної ємності. При цьому зовсім не декларується обов'язкова наявність зазорів у підлозі для, нібито проходження зливних потоків.

Прокладка каналізації в лазні своїми силами
Прокладка каналізації в лазні своїми силами

В цілому обладнання дренажної системи каналізації передбачає наявність наступних елементів:

 • каналізаційні решітки;
 • спеціальні водостічні жолоби;
 • набір необхідних труб;
 • зливний колодязь.
 • Решітки потрібні для того, щоб відбувалася фільтрація стічних потоків, що направляються в водостічні жолоби, далі переходять в систему труб і за них виливаються в дренажний колодязь.

  Важливо відзначити, що в спорудах даного типу жолоб повинен встановлюватися перед перегородкою, що відокремлює мийку від парної.

  Обсяги дренажного колодязя потрібно розраховувати попередньо виходячи з передбачуваних обсягів використання води. Рекомендується вибудовувати колодязь діаметром не менше 1 метра і глибиною з урахуванням того, що вона повинна бути на 0,5 метра більше тієї глибини, на якій промерзає грунт у цьому місці. На дно колодязя рекомендується засипати гравій або керамзит, потім — грунт і добре утрамбувати.

  Прокладка каналізації в лазні своїми силами
  Прокладка каналізації в лазні своїми силами

  Вибір потрібного матеріалу і підготовчий етап робіт

  Зовнішню частину системи рекомендується формувати з використання труб на основі щільного поліетилену, оскільки традиційні труби ПВХ в цьому випадку недостатньо надійні. Більше того, до системи на основі таких труб згодом можна під'єднати санвузол. Жолобки в цій системі застосовуються з традиційних оцинкованого заліза або азбестових труб відповідного діаметра.

  Підлоги в лазні також можна сміливо відносити до складової частини каналізаційної системи. Підлоги виділяються протікають і не протікають. Протікають підлоги передбачають укладання дощок на лаги на певній відстані один від одного для протікання, а самі дошки при цьому ніяк не фіксуються і не закріплюються. Не протікає, підлога передбачає щільне прилягання дощок, але при цьому один край підлоги робиться вище для стікання зливових потоків в спеціальний лоток, обладнаний на більш низькому краю підлоги.

  Важливо! Проект каналізаційної системи для лазні повинен передбачати наявність спеціального вентиляційного стояка, який робиться з азбестової або металевої труби діаметрів в 100 мм.

  Важливо не забути і про документальному супроводі всіх проведених робіт. Так проект каналізаційної системи для лазні повинен отримати схвалення у санітарних наглядових органів, що виключить виникнення питань у майбутньому щодо місця її розміщення.

  Створення каналізаційного водовідведення

  Ці роботи передбачають оптимізований порядок проведення робіт. Спочатку на відстані 0, 5 метра від фундаменту споруди формується яма в 1, 5 метра глибиною, а потім від неї проробляється траншея у напрямку до дренажного колодязя, як правило, перебуває у 2-3 метрах від споруди. Цю траншею рекомендується формувати в U-подібній формі.

  Прокладка каналізації в лазні своїми силами
  Прокладка каналізації в лазні своїми силами

  Стінки колодязя і траншеї робляться рівними і обробляються товстим шаром глини.

  Потім вздовж по виконаній траншеї потрібно викласти підготовлені заздалегідь труби з чавуну, кераміки або азбестоцементні. Використання в цьому випадку дерев'яних жолобків або сталевих труб не рекомендується, оскільки вони схильні до гниття і корозії, внаслідок чого їх служба обмежена у часі.

  Каналізаційний водовідведення повинен створюватися з урахуванням деяких факторів:

 • труби необхідно прокладати на глибині, де грунт вже не промерзає у цій місцевості;
 • обов'язково потрібно формувати ухил труб в напрямку дренажного колодязя.