Скло як оригінальний обробний матеріал У наші дні, скло, без усякого сумніву, серед величезного різноманіття оздоблювальних матеріалів знаходиться далеко не на останньому місці. І це незважаючи на те, що протягом неймовірно тривалого часу подібний матеріал вважався досить невідповідним для оздоблення, так і до того ж, досить дорогим.

Однак стрімко розвиваються технології не обійшли стороною і сферу скляного виробництва, і дали людині прекрасну можливість надавати склу найрізноманітніші колірні відтінки і всілякі форми, що, звичайно, допомогло сьогодні досить серйозно змінити ставлення до скла. Завдяки саме цьому, подібний вид матеріал сьогодні придбав неймовірно широке поширення при здійсненні різного плану оздоблювальних робіт, починаючи з облагороджування стінових поверхонь, і закінчуючи облаштуванням досить оригінальних підлогових покриттів.

Особливі енергозберігаючі скла

Скло як оригінальний обробний матеріал
Дана різновид скла вже досить тривалий час користується найбільш широкою популярністю, що, звичайно, пояснюється його просто унікальними експлуатаційними властивостями. У сильну спеку подібні скла сприяють збереженню прохолоди, а в морози допомагають зберігати тепло.


Візерункові скла

Спеціальні скла з різними візерунками відносяться виключно до категорії декоративних матеріалів, оскільки вони, як правило, є абсолютно прозорими, а отже, застосовувати їх за прямим призначенням неможливо. Виготовляють такого типу скла зазвичай двома методами: шляхом нанесення на його поверхню особливої силікатною клейкої маси, яка потім обпалюється і створює певний візерунок, або за рахунок прокатки ще неостывшего скла через рельєфні валики.

Армоване скло

Головною відмінною рисою даного різновиду скла полягає в тому, що всередині його є досить міцний металевий сітчастий каркас. Скло подібного типу має досить солідними показниками в плані довговічності і міцності, однак декоративні властивості у нього, при цьому, стоять бажати кращого. Саме тому, дане скло найчастіше застосовують при облаштуванні суспільних і нежитлових приміщень.

Спеціальні загартовані скла

Скло як оригінальний обробний матеріал
По своїй міцності, що пройшли спеціальну загартування скло дуже серйозно перевершує навіть армовані скла. На перший погляд процедура його виготовлення може здатися досить простий, однак в технічному плані це абсолютно не так. Адже для того, щоб подібне скло набуло всі необхідні йому якості, його треба встигнути, досить швидко остудити з допомогою холодного повітря. При максимально точному дотриманні технології, скло не вихід набуває надзвичайно високі міцнісні показники і чудову стійкість до досить серйозних температурних перепадів.