ОСП-плити характеристика і сфера застосування Орієнтовно-стружкові плити являють собою продукт з пресованих трісок та водостійкої смоли. Високий відсоток деревини у складі робить їх одним з найбільш екологічних у групі оздоблювальних будівельних матеріалів.

ОСП-плити являють матеріал з 3 шарів трісок, проклеєних спеціальними смолами і пресований високим тиском. Примітно, що при їх виробництві кожен новий шар укладається поперек попереднього. Це надає матеріалу такі корисні якості, як: вологостійкість, стійкість до навантажень і розтягувань, а також гнучкість. Він не піддається гниттю, розшарування, появи тріщин, внутрішніх порожнин і шкідливому впливу комах.

Крім цього ОСП-плити наділені наступними корисними властивостями:

#10004; простота в обробці – їх легко різати і кріпити них інші оздоблювальні матеріали за допомогою клею або шурупів;

#10004; невелика вага - це робить конструкцію легкої, що виключає зайві витрати на масивний фундамент;

#10004; висока ступінь маневреності, що дозволяє використовувати цей матеріал при будівництві «американських» будинків, які не потребують наявності у власника особливих навичок;

#10004; оптимальна ціна.

ОСП плита відноситься до числа самих практичних натуральних матеріалів. Вона відрізняється особливою міцністю і вологостійкістю. ОСП плита сьогодні також використовується у виробництві меблів і активно витісняє з цієї сфери ДСП. Її міцність дозволяє створювати самі жорсткі конструкції і окремі елементи.

Ці ж якості зробили baumaster69.ru-плити популярними і в будівництві будинків. Використання у створенні фасадів, обробці підлоги і перегородок цього деревного матеріалу є більш ефективним, ніж традиційна фанера.

В залежності від властивостей матеріал поділяється на такі категорії: ОСП-1, ОСП-2, ОСП-3, ОСП-4. Всі вони наділені високим ступенем міцності, різницею між ними є лише рівень вологостійкості – чим більше номер, тим вище якість.

Особливою популярністю користуються плити ОСП-3, що поєднують в собі високу міцність і прийнятну ціну. Ця різновид часто використовується при створенні фасадних панелей. Після обробки поверхні плитою на неї за допомогою клею кріпиться штучний камінь.

Найбільш поширені наступні стандартні розміри плит: 122 * 244 см, 122 * 366 см, 125 * 250 см * 6 -40 мм, 125 * 370 см, 125 * 600 див.