Циркулярний станок Festool Precisio CS 50 EB Конструкція пили: монтажна дискова пила Precisio CS 50 EB - незамінний інструмент при оздоблювальних роботах. З її допомогою можна швидко і точно різати під будь-якими кутами всі види деревних матеріалів, пластик і алюміній.

Є вагомі підстави припускати, що більше всього вона припаде до смаку паркетників і укладальників підлогових покриттів, оскільки з її допомогою майстер одним рухом розпилює під кутом 45 градусів стандартну ламіновану паркетну дошку шириною 200 мм. Подібні перспективи інструменту надає механізм протяжки диска з ходом 304 мм. Ніяких складнощів немає - досить потягнути рукоятку.

До речі, про рукоятці. Зовні вона скоріше нагадує вертолітний «джойстик» - має схожу форму і так само «всіяна» різними кнопками і регуляторами. Судіть самі - на неї покладено функції протягування диска в поздовжній площині, включення і виключення, регулювання швидкості обертання иэкс-тренной зупинки.

Циркулярний станок Festool Precisio CS 50 EB
Кут нахилу різу змінюють спеціальним маховиком, розташованим поруч з «джойстиком». Зручно те, що найбільш значущі положення -0 і 45 градусів - не бігтимеш», навіть якщо крутиш маховик, не дивлячись на нього, - чи спрацює блокування. А ось якщо натиснути спеціальну кнопку, можна трохи розширити діапазон, нахиливши диск на -2 або 47 градусів. Це властивість дуже стане в нагоді при обробці кутів - якщо пиляти дві панелі під 45 градусів, то вони стикнуться площинами. У такому випадку досить невеликий неточності, щоб стик вийшов нерівним.

В основі конструкції CS 50 EB - алюмінієвий профіль. В результаті вся вона вийшла легкою івто же час досить жорсткою. Стіл не «грає», ніякого люфту немає. І навіть при ґрунтовному зносі він не з'явиться. Наочне тому підтвердження -будова кутового упора. Він рухається вздовж основного столу, ковзаючи по клиноподібної пазу. І який би не був у ньому знос тертьових поверхонь, він не призведе до розпущеності завдяки ефекту «самоцентрирования» верхньої направляючої, досягається саме за рахунок вдало вибраної форми.

Циркулярний станок Festool Precisio CS 50 EB
Правила заміни диска: якісний рез досяжний лише при використанні «правильного» диска. Стало бути, кожен раз при зміні матеріалу мусиш міняти і оснастку. У Precisio CS 50 EB дана процедура спрощена до межі. Знімають одну з панелей столу (досить повороту фіксує рукоятки) і без будь-якого інструменту відкривають захисний кожух (цей момент диск автоматично блокується). Сам диск зафіксований швидкозатискною гайкою, яку легко відкрутити рукою.

На все про все досвідченому майстру за очі вистачає 10-15 секунд. Одна тонкість - посадкове отвір у диску не кругле, воно має складну зіркоподібну форму. Тим самим виробник «прив'язує» власника CS 50 EB до «витратних». Це цілком виправдано - найяскравіше переваги новинки Festool проявляються, коли верстат і оснащення працюють «у парі». Установка диска іншого виробника не гарантує такого ж якісного розпилу, та й чи варто економити на сірниках», «вклавшись» в дороге обладнання? До того ж складна форма посадкового гнізда перешкоджає провертанню диска на валу при високих навантаженнях.