Все, що потрібно знати, вибираючи паркетну дошку Якщо мова йде про підлоговому покритті, а саме паркеті, то, яким би він не був, рекомендовано його зберігати та, при необхідності, реанімувати. Обумовлюється це тим, що дошка паркетного виду – один з кращих підлогових матеріалів, яким проводиться облицювання.

Не всім дісталися квартири з вже готовим паркетною підлогою, деяким доводиться його купувати. Але, деревні матеріали – недешеве задоволення, тому до їх вибору варто віднестися максимально серйозно і відповідально. У цій статті розглянемо особливості вибору паркетної дошки в нове житло, адже www.vyshneva-oselia.ua - не проблема.

Все, що потрібно знати, вибираючи паркетну дошку

Вартість паркету в залежності від породи деревини

Багато хто думає, що паркет, за замовчуванням – дорогий матеріал, однак, ціновий діапазон тут широкий. Вартість паркету багато в чому залежить від того, з якої породи деревини виготовлялася лицьова сторона матеріалу. Наприклад, букові, кленові, ясеневі або листяні паркети будуть набагато доступніше в порівнянні з екзотичними породами. Проте, такі варіанти також піддаються класифікації, так як чималу роль грає ступінь обробки деревини. По суті, вищий клас – паркет з мореного дуба, тому і вартість його буде відрізнятися від дубового «класичного» паркету.

Але це не означає, що переплата за «екзотику» - непотрібна трата коштів. Висока вартість паркетних дощок, виготовлених з венге, мербау або зебрано обумовлюється не тільки витратами на транспортування, привабливим зовнішнім виглядом, але і якісними експлуатаційними характеристиками. Як мінімум, такий матеріал здатний протистояти волозі або різних температурних умов.

Погляд у майбутнє

Якщо при виборі паркету ви керуєтеся лише його зовнішнім виглядом, то варто розуміти, що під дією прямих променів сонця та інших факторів матеріал може втрачати свій відтінок. Паркет доступний багатьох видів і серед них не змінює своє забарвлення хіба що корковий матеріал, а от популярний паркет з горіха в будь-якому випадку з часом стане більш світлим. Що стосується мербау, вишні і ярри – вони потемніють. Красиво «старіти» здатний дубовий, ясеневий, березовий і буковий паркет. Їх відтінки лише наситяться і поглибляться з плином часу.

Як класифікується паркетна дошка (селекція)

Багато звертають увагу, що всі паркетні дошки можуть відрізнятися кольором, малюнком, текстурою або наявністю/відсутністю сучків. Подібні характеристики зводяться до єдиного слова – «селекція», відштовхуючись від якої визначається клас матеріалу. На даний момент доступно три види селекції: селект, натурал і рустик. Відбірної дошкою можна назвати селект: її плашки відрізняються ідеальним рівним кольором, текстурою, а на поверхні не відшукати жодного сучка.

«Натур» - виходячи з назви, зовні натуральна дошка: у ній можуть зустрічатися невеликі сучки і деякі колірні переходи. Але, варто знати, що тріщини і заболоні у цьому випадку не зустрічаються.

«Рустик» - вид паркету, який відрізняється своїми мальовничими «вадами». Його достоїнство полягає в колоритному зовнішньому вигляді, тому він особливо актуальний для приміщень, виконаних в стилі кантрі або кімнат, де підлоговому покриттю не приділяють надмірної уваги.