Металеві стелажі Область застосування металевих стелажів досить обширна. Це архіви і супермаркети, бібліотеки і бухгалтерії, складські приміщення та будівництво. Вони надійні, міцні, прості у монтажі.

Ще більшою популярністю користуються пересувні стелажі - вони дозволяють набагато раціональніше організувати систему зберігання продукції, документації або товару за рахунок своєї «мобільності». Заощаджуватися більше половини корисної площі, адже їх можна скласти буквально «впритул», залишивши лише вузький прохід. А звільнену площу приміщення, використовувати набагато більш раціонально. Оренда приміщень сьогодні справа витратна і кожен метр на рахунку.

За способом пересування всі стелажі можна розділити на ті, які переміщуються вручну і за допомогою електроприводу. Конструкції, що переміщуються вручну – ідеальний варіант для невеликих офісів, архівних приміщень, бібліотеках, невеликих складських приміщеннях або в супермаркетах. Це найбільш прості і дешеві конструкції. Пересувні стелажі з електроприводом більш складна конструкція. Весь процес їх пересування повністю автоматизований. У них можуть бути передбачені й сенсорна панель, датчики руху, комп'ютерне або дистанційне керування.

Це дає можливість, абсолютно не докладаючи зусиль, пересувати стелаж будь-якої маси і габаритів. Цю розкіш можуть дозволити собі власники великих підприємств, або величезних складських приміщень. Використання таких модернізованих конструкцій в невеликих приміщеннях нерентабельно. Встановлюються пересувні стелажі тільки на якісне рівне і міцне покриття перекриття. За рахунок своєї ваги вони дають на підлогу велике навантаження, а будь-які нерівності здатні викликати деформацію пересувної системи. Всі конструкції стелажів розробляються з урахуванням індивідуальних вимог користувача.

Наприклад, архівний стелаж виготовлений з профільованої сталі. Її товщина може досягати 1 мм. Їх каркас збирається з вертикальних стійок боковин, між якими і встановлюються полиці. Всі полки надійно фіксуються. Такий стелаж легко розбирається і також легко збирається. В них можна встановити абсолютно будь-яку кількість полиць, приєднувати додаткові секції, не розбираючи його. Всі конструкції цілком можна зібрати самостійно, не залучаючи для цього фахівців. Причому, затративши при цьому мінімум часу.