Особливості стовпчастого фундаменту з цегли Облаштування дачної ділянки найчастіше проводиться самостійно, адже це може заощадити значні кошти. Однак при цьому дуже важливо ретельно прораховувати кожен свій будівельне дію, адже помилки можуть привести до швидкого руйнування побудованих об'єктів, або втраті зайвих ресурсів.

Особливо це стосується фундаменту зводяться самостійно будівель, де доводиться з безлічі різновидів вибрати найбільш підходящий. Новачки часто нехтують, вважаючи підстава приміщень чи не закопаними в землю грошима, але таке легковажність вилізе боком вже через кілька експлуатаційних сезонів.

Отже, щоб вибрати оптимальні варіант фундаменту під конкретну будівлю, необхідно врахувати цілий ряд чинників: особливості грунту, призначення будівлі, його габарити і масу. Для господарських та житлових будівель невеликої маси і габаритів найкращим варіантом є стовпчастий фундамент з цегли. Особливістю його є набагато меншу кількість земельних робіт, а також те, що для облаштування цілком згодиться залишок цегли від будівництва основного будинку. Якщо мова йде про невеликий дерев'яної дачі, то цей тип підстави теж цілком підійде, адже він трохи нагадує пальовий метод, але робиться набагато швидше і простіше.

Що стосується переваг стовпчастого фундаменту на цеглині, то можна виділити такі з них:

1. Підготовчі заходи зведені до мінімуму, рити традиційний котлован теж не потрібно. Це значно економить і сили, і час. Роботи з гідроізоляції теж дуже прості, і не займають багато часу.

2. Термін служби такої підстави досить великий, головне зробити все правильно при його закладці. При цьому немає особливих обмежень по типу ґрунту – це може відобразиться хіба що на глибині закладення стовпців. Дуже зручний, якщо ландшафт місцевості нерівний, з перепадами і складними ділянками.

3. Для більшості невеликих будов це самий економічний і надійний варіант фундаменту. При цьому його закладка відбувається дуже швидко, а роботу цілком можна виконувати самостійно.

З недоліків стовпчастого цегляного фундаменту можна виділити:

1. При такому типі фундаменту підвал не побудуєш. Якщо вже дуже хочеться це зробити, доведеться застосовувати спосіб попередньої закладки зварного підвалу.

Особливості стовпчастого фундаменту з цегли

2. Стовпчастий фундамент з цегли підійде виключно для одноповерхових легких будівель. Якщо є бажання в перспективі добудовувати другий поверх, то краще відразу вибрати більш потужний підстави.

3. Найчастіше в просторі під підлогою поселяється всяка лісова живність, що іноді приносить незручність. Це питання вирішується обладнанням додаткових захисних щитів по периметру.

Глибина закладки стовпців залежить від глибини промерзання грунту і її ступеня в'язкості. При цьому також важливо враховувати глибини пролягання ґрунтових вод.