Як зробити сходи ганку безпечними Один з найпоширеніших видів побутових травм – падіння на східцях ганку, з причини їх слизькості. Особливо небезпечними періодом в цьому відношенні є час випадання опадів і зима, коли можливе обмерзання.

Існують кілька видів додаткових елементів, здатних зробити щаблі не такими слизькими:

1. Гумові. Незважаючи на численність подібних пристосувань, найбільшою популярністю користуються гумові килимки і планки. Так як укладати килимки на східці ганку не дуже красиво з точки зору естетики, тому найчастіше в такому випадку проводиться установка спеціальних гумових вставок, що відрізняються еластичністю і здатністю пригнічувати ковзання. За рахунок цього можна створити відмінний захист для облицювального матеріалу ступенів, яким найчастіше буває підлоговий кахель. Захисні накладки здатні добре протистояти температурним коливанням і стирання. Чистити їх досить просто, як і декорувати ними сходи самих хитромудрих форм. Як правило, подібні гумові накладки оснащені парою металевих вставок, що служать в якості надійного кріплення при укладанні захисту. Протиковзкі поріжки можуть укладати як до основної обробки сходинок, так і по її завершенню. На основі матеріалу прикріплені спеціальні вставки з пластика, еластичного типу. Самоклеючі поріжки реалізуються у рулонної формі: перед установкою проводиться ретельний завмер з подальшою порізкою матеріалу.

2. Каучукові. Не менш популярний матеріал, вживаний у цілях боротьби з ковзанням. Протиковзкі елементи з каучуку відрізняються безліччю форм і легкістю ваги, що робить можливим використання їх на будь-яких рівнях. Також слід відзначити невелику вартість каучукових вставок.

3. Абразивні. В основному представлені у вигляді спеціальних протиковзких стрічок, які забезпечують високу ступінь адгезії і значну міцність. Звичайна тривалість служби виробів – 3 роки, при чому їх можна застосовувати не тільки на

Як зробити сходи ганку безпечними
сходах: протиковзкими абразивними стрічками оснащуються пішохідні переходи та дитячі майданчики. На внутрішній стороні стрічки нанесений шар клеючої речовини, захищений плівкою. Фронті наклеюванням стрічки основу очищають від бруду і висушують: вирізавши стрічку відповідного розміру, з нього знімається захисна плівка і проводиться наклеювання. Використовується клейка речовина відрізняється водостійкість і міцність.

4. Алюмінієві. Дані оздоблювальні профілі здатні значно знизити ковзання на сходах. Кріплення елементів здійснюється за допомогою дюбелів і саморезов, завдяки чому вони триматися дуже надійно і довго.