Штучний паркет основні різновиди Підлогові покриття, виконані з допомогою штучного паркету, зазвичай відрізняються своїми чудовими характеристиками і досить оригінальним зовнішнім виглядом.

У наші дні, подібний вид паркету користується досить високою популярністю, адже він, завдяки специфічним конструктивним особливостям, дозволяє з легкістю створювати абсолютно будь-які декоративні візерунки. Однак, при цьому, в ході вибору такого паркету, дуже важливо мати хоча б навіть невелике уявлення про те, який саме тип паркетної дошки найкраще підійде для даного конкретного випадку.

Підрозділ штучного паркету на різні види зазвичай здійснюється за такими критеріями:
1. Порода деревини, з якої він виконаний.
2. Методика розпилу.

Поділ паркету за сортами деревини

Штучний паркет основні різновиди
Сьогодні штучний паркет може виготовлятися з різних видів деревини, починаючи з найпростіших порід, і закінчуючи вишуканими екзотикою. Так, наприклад, серед простих порід, в наші дні, найчастіше застосовується дуб, ясен, береза, бук і сосна, а серед екзотичних – червоне дерево, венге, бамбук та ятоба.

Від того, яка порода дерева була використана в якості основи, будуть дуже серйозно залежати такі досить важливі властивості штучного паркету, як:
• Колір.
• Міцність.
• Довговічність.

Найбільш затребуваним сьогодні є паркет, виготовлений з дуба. Виконане з такого паркету покриття виходить надзвичайно міцним, неймовірно привабливим і, при цьому, максимально зносостійким.

Не менш популярним рішенням, в наші дні, також вважається і паркет, виконаний з граба або бука. Правда, таку дошку, як правило, найчастіше застосовують у певному поєднанні з іншими видами паркету, для створення різних візерунків, що здебільшого обумовлено специфічним колірним відтінком граба та бука.

Технологія розпилювання

Штучний паркет основні різновиди
Метод розпилювання дощок також є досить важливим критерієм при селекції паркету. Сьогодні найчастіше застосовуються три основних способи розпилювання:
• Рустикальний.
• Тангенціальний.
• Радіальний.

Від застосовуваної технології розпилу, перш за все, звичайно ж, буде дуже серйозно залежати, який саме візерунок вийде на дошках. Так, наприклад, у разі радіального розпилу, малюнок на дошках звичайно практично повністю відсутня, а при тангенціальному – на них створюється візерунок у вигляді річних кілець. Що ж стосується рустикального розпилу, то він, як правило, здійснюється аналогічно тангенціального, правда безпосереднього розпилу, в подібній ситуації, зазвичай піддається тільки виключно центральна частина стовбура.