Основні способи збільшити рівень підлоги в квартирі Досить часто зустрічається ситуація, коли під час проведення капітального ремонту квартири потрібно підняти підлогу. Щоб виконати цю задачу, існує кілька способів, перевірених численним використанням.

Найпоширенішими способами підняття підлоги є:

1. Цементно-піщана стяжка. До переваг цього способу відносять його невелику вартість і тривалий термін експлуатації. Що стосується недоліків, то це досить велика тривалість робіт – майже місяць, а також безліч бруду і вологи, що супроводжують цей процес. При необхідності піднімати підлогу на 10 і більше сантиметрів слід враховувати, що навантаження на перекриття значно зросте, як, втім, і терміни висихання. Дана робота під силу тільки майстрам з хорошою кваліфікацією.

2. Наливна підлога. Для реалізації цього способу у продажу є вже готові сухі суміші, які бувають тонкошаровими або толстослойными, дивлячись на скільки потрібно підняти рівень підлоги. Перевагою даного способу є набагато більш швидке проведення робіт, ніж при звичайній стяжці. Однак підготовка до заливання відрізняється кропотливостью і трудомісткістю. Також слід враховувати, що застосовувана суміш відрізняється вибухонебезпечністю та токсичністю, тому при роботі треба спостерігати особливу обережність. Ціна такого матеріалу досить висока.

3. Суха стяжка. Основою цього способу є використання сухої вирівнюючої засипки у вигляді керамзитового піску, поверх якої проводиться укладання плит, що містять гіпс і мають гідроізоляційне покриття. Головним плюсом такого способу збільшення висоти підлоги є досить швидка його укладання. При чому сирі процеси відсутні, а ступінь теплової та звукової ізоляції трохи вище, ніж у попередніх видів. Також слід враховувати значно меншу вагу сухої стяжки, при рівності висоти. Недоліками сухої стяжки є погана переносимість впливів вологи. Також не дуже рекомендується піднімати підлогу таким способом більше, ніж на 10 см, інакше згодом можуть бути осідання плит.

Основні способи збільшити рівень підлоги в квартирі

4. Використання лад. Досить древній спосіб, знову знайшов велику популярність завдяки технологічним вдосконаленням. Особливо гарний такий спосіб, коли згодом на порушене підлогу планується укладання ламінату або паркету. Відрізняється високою швидкістю реалізації, адже мокрі процеси тут відсутні. Значна легкість даного способу дозволяє піднімати підлогу на значну висоту, без особливого збільшення навантажень на плити перекриття: особливо це корисно в будинках старих конструкцій. Ще один корисний момент – під лаги можна укладати різні комунікації і проводку, без всякого штроблення.