Що таке стіл-підвіконня Підвіконня є дуже важливою частиною інтер'єру, адже крім свого функціонального навантаження, він широко використовується як підставка для вазонів та інших невеликих предметів декору.

Однак існує ще більш раціональний підхід: зробити підвіконня трохи ширше, і застосовувати його в якості стаціонарного столу. Це дозволяє дуже економно підійти до використання житлового простору, адже в умовах квартир воно не завжди достатня.

До переваг використання столу-підвіконня можна віднести:

1. Хороша освітленість. Часто розширені підвіконня використовуються в якості письмових столів в дитячих кімнатах, і наявність поруч вікна сприяє відмінній освітленості. Це дозволяє більш дбайливо ставиться як до своїх очей, так і до споживання електроенергії. Єдина умова – вікна потрібно буде оснастити горизонтальними жалюзі, адже у сонячний годинник всидіти за таким столом буде важко.

2. Затишок. У зимовий час такий стіл буде зручний тим, що ноги під ним зігріватимуться від батареї опалення. Деякі мешканці навіть обладнають спеціальні підставки для ніг, виготовлені з підручних засобів.

3. Економія простору. Поєднавши підвіконня зі столом, виходить трохи виграти на розміщенні окремого столу. Звільнене житлове місце можна використовувати на розсуд мешканців квартири.

Перш, ніж застосувати в своєму житлі дане конструкторське рішення, слід знати також і про його недоліки:

1. Ускладнюється циркуляція теплого повітря. З-за збільшеної ширини підвіконня тепле повітря від радіатора буде мати труднощі, щоб підніматися вгору. Щоб вирішити цю проблему, стільницю встановлюють кількома фігурними вирізами, що оформлюються за допомогою вставок з пластику або металу.

Що таке стіл-підвіконня

2. Неможливість застосувати штори. Любителям довгих красивих штор підвіконня-стіл точно не сподобається. Ну а захист від сонячного світла в такій ситуації вирішується застосуванням жалюзі, благо сучасний будівельний ринок пропонує величезну гаму їх різновидів.

Крім вищеназваного письмового столу в дитячій, підвіконня, збільшеної ширини можна застосовувати для такої ж мети в особистому кабінеті. На кухні він може стане в нагоді в якості місця готування їжі, або, як повноцінний обідній стіл для невеликої сім'ї. Найчастіше стіл-підвіконня розробляється як складне виріб, тому при необхідності його можна скласти.