Популярність точкових світильників В сучасному дизайні, все більшу популярність отримують точкові світильники. Вони чудово замінили традиційну люстру і характеризуються високою ефективністю, різноманіттям застосування і високою якістю роботи.

В основному, точкові світильники відіграють роль додаткового освітлення, але цілком можуть впоратися і з основною навантаженням. Технологічно світильники виготовлені таким чином, що виконують практично всі завдання, які стоять перед дизайнером або звичайним користувачем.

Види стельових світильників

За своїм конструктивним особливостям, точкові світильники діляться на світильники, світлодіодні і з лампою розжарювання. Будь-який з цих видів чудово зарекомендував себе у роботі. Завдяки тому, що світильники можуть бути фіксованими і обертовими, вирішується величезна кількість дизайнерських задумів.

Ці джерела світла встановлюються там, де необхідно підкреслити елемент декору або навпаки створюють менший світіння, де це необхідно. Використання таких ламп дозволяє розбивати приміщення на світлові зони. Це дуже зручно і ефектно. Наприклад, світильник може висвітлювати на кухні або в кімнаті лише ту частину приміщення, яка необхідна в даний момент. Це говорить і про значної економії енергоресурсів.

Популярність точкових світильників
Лампи даного типу, можуть мати різні кольори. Це допомагає дизайнерам і звичайним користувачам створювати в квартирі затишну або романтичну атмосферу. Точкові світильники досить часто використовуються для підсвічування елементів меблів, стельових ярусів, сходинок і навіть води у ванній.

Особливою популярністю користується розподіл світлової навантаження у ванних кімнатах. Іншими словами, найбільша кількість світла направляється в ту область, куди бажає користувач. Це досягається поворотними світильниками.

Популярність точкових світильників
Світлові зони створені точковими світильниками.

Якісні характеристики ламп

Точкові світильники досить довгострокові при тому умови, якщо їх використання проводиться правильно. Зокрема, необхідно знати, що функціонування ламп проходить з використанням трансформатора. Такі вимоги обов'язкові для галогенних і світлодіодних світильників.

Лампи із звичайною ниткою розжарювання можуть працювати, як і звичайна лампочка, але вона виділяє певну кількість тепла, що може негативно позначитися на підвісній або натяжній стелі. Трансформатори можуть бути індукційними та електронними. Найбільшою популярністю користуються потужні індукційні, до яких підключають відразу кілька світильників. Електронні апарати набагато менше і компактніше, але якість роботи менш ефективне.

Монтаж точкових світильників досить простий, тому лампи без особливої праці монтуються в те місце, яке необхідно. За допомогою точкових світильників можна створити саме те освітлення, яке необхідне в конкретно взятому приміщенні. Світло цих ламп дуже м'який, добре розсіюється. Це не стомлює очі і створюють атмосферу відпочинку, розслаблення і домашнього затишку.