Котли серій Saturn KDB 350 FA - 300 GA Конструктивно котли серій GA і FA абсолютно ідентичні і відрізняються тільки пальником: у газових «Сатурнах» стоять італійські Ecoflame, а в жидкотоп-ливных - плід спільних розробок фірм «Конден» і «Такума».

Пальники оснащені автоматикою, яка задає склад паливоповітряної суміші.

В котлах застосовано безліч новітніх конструкторських рішень, що дозволяють найбільш повно використовувати енергію палива, а отже, знижувати витрати моэтому такі котли часто ставлять в www.block-modul.ru. Всі частини контуру опалення виконані з нержавіючої сталі, яка забезпечує високу теплопровідність і міцність. Топкова камера і жарові труби знаходяться у «водяній сорочці», тому не прогорають і відразу ж передають тепло від палива, що згорає до теплоносія.

Для того щоб котел служив довго, необхідно забезпечити найбільш повне згорання. Спочатку вентилятор пальника формує оптимальний склад паливоповітряної суміші. Потім палаюча суміш завихря-ється на турбулизаторах, що перебувають у жарових трубах. Останні виконані із спеціального сплаву -каталізатора повного згоряння палива. Швидкості вихорів підібрані так, що відкладень www.postroil.com ні, відбувається як би «самоочищення» завихрювачів. В результаті - ні диму, ні запаху, а температура відхідних газів не перевищує 180 градусів Цельсія, що є показником високого ККД.

Схема забору повітря «Сатурнах» теж незвичайна. Повітря закачується з вулиці через спеціальну трубу, всередині якої проходить ще одна (таку систему ще називають «труба в трубі»). Внутрішній канал використовується для видалення з www.postroil.com продуктів згоряння. Частину свого тепла ці гази передають повітря, що засмоктується через отвори в зовнішній трубі. Така система вирішує відразу кілька проблем. По-перше, зберігає мікроклімат приміщення (волого - і кислородосодержание), що особливо актуально, якщо котел стоїть на кухні. По-друге, підвищує ефективність агрегату за рахунок підігріву вхідного повітря. По-третє, значно спрощує пристрій системи вентиляції.

До того ж на вулиці повітря, як правило, більш сухий, а це теж благотворно впливає на ефективність роботи «Сатурна». Правда, у стандартний комплект постачання двоконтурна труба не входить. При бажанні її можна придбати окремо. Щоб уникнути згубного для сталі конденсування продуктів згоряння на стінках котла, в ньому автоматично і незалежно від всієї системи підтримується температура вище «точки роси». Попутно це трохи підвищує ККД котла, так як конденсат не відбирає тепло.

При виборі теплоносія перевага віддається воді, оскільки вона більш доступна і до того ж нетоксична, на відміну від низкозамерзающих рідин. Однак вода містить розчинений кисень, що викликає інтенсивну корозію металу. Виробники вирішили цю проблему за допомогою «поглинача» - речовини, яка хімічно зв'язує небезпечний кисень. Таким чином, і труби служать довше, і витрати на водопідготовку менше, а «поглинача» вистачить на весь термін експлуатації котла. Така технологія дозволяє безбоязно встановлювати «Сатурны» у відкритих системах опалення, а значить, дає можливість заощадити на розширювальному баку, групи безпеки і воздухоотводчиках.

Проточний теплообмінник контуру гарячого водопостачання виготовлений з міді і являє собою двадцятиметрову трубку діаметром 12 мм, скручену спіраллю. Мідь володіє теплопровідністю з найбільшою всіх металів і сплавів, застосовуваних при виробництві теплообмінників.

Моделі «Сатурн» мають все необхідне для безпечної роботи. Система автоматики відключає котел, якщо немає запалення (не вистачає повітря, палива, тяги, не спрацював підпал), рівень рідини в агрегаті нижче критичного або стався перегрів. Причину зупинки можна відразу побачити на приладовій панелі агрегату.

Живучість і невибагливість рідкопаливних котлів «Сатурн» підтверджена експлуатацією в регіонах, де часто трапляються перебої з постачанням одного виду палива. Топити можна практично всім, що ллється і горить: від авіаційного гасу до дизельного палива. Вертикальна конструкція топки робить «Сатурны» компактними. Для них не потрібно спеціальних бойлерних приміщень. Шуму від котла не більше, ніж від холодильника (всього 48 дБ), так і зовнішній вигляд такий, що прилад можна без сорому ставити на сучасній кухні.