Недоліки паркетної дошки та їх мінімізація Використовуючи паркетну дошку при ремонті власне житло, власники не завжди беруть до уваги недоліки такого матеріалу. Насправді, їх чимало. Але, якщо враховувати присутні мінуси, вдасться забезпечити найбільш грамотну експлуатацію цього покриття.

Про які мінуси йдеться і яким чином їх мінімізувати? Саме цьому питанню і буде приділена увага далі.

1. Недостатня вологостійкість

Будь матеріал з деревини реагує на вплив вологи негативно. Не є винятком і паркетна дошка. Щоб матеріал не зіпсувався, його слід укладати тільки в тих приміщеннях, де вологість повітря знаходиться в межах норми. Тобто для кухні та ванної матеріал не підходить.

2. Схильність до появи грибка

Навіть за умови, що для приміщення властива нормальна вологість, паркетної дошки може виникати цвіль. Захиститися від неї вийде, якщо в ході ремонту обробити підлогове покриття антисептичним складом. Додатково потрібно провести лакування чи фарбування.

3. Нестабільність розмірів і форми

Також деревина відома своєю здатністю змінювати розміри і геометричні параметри при різких перепадах вологості та температури в кімнаті. З-за цього паркетна дошка може деформуватися і навіть тріскатися. Захистити матеріал від подібних змін вдається різними способами. По-перше, в кімнаті слід постійно підтримувати однаковий мікроклімат. По-друге, при монтажі між паркетною дошкою і стінами потрібно залишати невеликий зазор в межах 10 мм. Тоді дошка зможе розширюватися без появи дефектів.

4. Обмеження в способах укладання

Паркетна дошка володіє значними розмірами, з-за чого її монтаж виконується найчастіше одним з двох способів. У більшості випадків паркетну дошку укладають рядами вздовж (або поперек) приміщення. І ще один спосіб – укласти матеріал по діагоналі. Викласти підлогове покриття яким-небудь цікавим візерунком не вийде.

5. Складності при збиранні

Не можна чистити таке підлогове покриття, використовуючи абразивні засоби. Вони з високою ймовірністю зашкодять лакований шар або навіть саму деревину. Можна застосовувати рідкі і м'які миючі засоби. При цьому губка або ганчірка, якою очищається паркетна дошка, повинні бути добре відтиснуті.

При уважному підході зберегти паркетну дошку в хорошому стані вдасться обов'язково. Власнику достатньо врахувати представлені мінуси і рекомендації.