Підключаємо електроплиту самостійно Велика кількість електроприладів в сучасному будинку вже нікого не дивує і сприймається як щось цілком буденне. Також нікого не дивує наявність на кухні електроплити з неймовірними функціями.

Оновлюються електричні плити з катастрофічною швидкістю, і щоразу запрошувати для підключення чергового дива електрика досить накладно, та й процедура ця, загалом-то, не химерна.

Найголовніший пункт у всіх інструкціях з підключення електричної плитытребует обов'язкового відключення живлення, перш ніж приступати до підключення плити, і вимога цілком справедливе. Якщо нова плита споживає потужність понад трьох кіловат, то для її підключення треба обов'язково виводити від ввідного щитка персональну лінію і підключати провід на окремий автомат у вступному щитку.

Всі роботи пов'язані з підключенням електроплити в однофазну мережу можна розділити на етапи:

#9745; в тому місці, де буде стояти плита необхідно встановити силову розетку, у якій повинно бути три контакту, підключити цю розетку до вступного щитка проводом, переріз якого, не менше чотирьох квадратів. Провід підключити на автомат, номінал якого не менше сорока ампер;

#9745; до проводу, який виходить з плити, треба приєднати силову вилку аналогічну встановленої розетки;

#9745; встановити плиту на її постійне місце проживання і виставити її за допомогою рівня;

#9745; провести пробний запуск і перевірити функціональність плити.

Для підключення печі електроплити до трифазної лінії треба буде виконати всі ті ж операції, що і при однофазному підключенні печі, тільки замість розетки і вилки на три штиря треба буде купити розетку і вилку на п'ять штирів. І переріз проводів в цьому разі можна знизити до двох з половиною квадратів.

Підключаємо електроплиту самостійно
Підключаємо електроплиту самостійно

Провід від електроплити до розетки можна прокласти кількома способами. Можна піти по довгому шляху. При цьому варіанті необхідно зробити в стіні паз і укласти в неї дріт. Штроба має бути такої глибини, щоб дріт був повністю в ній втоплений, і ще залишилося місце для розчину, яким і треба закрити штробу після укладання дроти. Є шлях набагато коротший – для цього достатньо прокласти кабель-канали від ввідного щитка до місця установки розетки і укласти в нього провід. Розмір кабель-каналу повинен бути таким, щоб провід без праці в нього стояв, не заважаючи закрити кришку.